| HATErock a întrebat:

Hate rock!
Love house!

Cel mai fregvent razboi de pe TPU, in ce tabara sunteti?

Pe cine preferati? Justin Bieber sau Bon Jovi?

Eu pe Justin!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bon Jovi.
Să te duci la origini pentru că îndrăznești să îi compari pe ăștia doi.
Tot acolo să te duci fiindcă spui că urăști rock-ul. Nici o ființă cu mai mult de 1 miligram de creier nu ar spune că urăște rock-ul ÎNAINTE CA MĂCAR SĂ ÎL ASCULTE.

Îți expui părerile fără argumente sau cu argumente de rahat. Ești doar o frustrată care nu își poate explica unele fenomene din jurul ei, așa că face și ea ce poate - se dă în spectacol. Dă-mi frate niște argumente pentru a îți susține ideea că rock-ul e nașpa. Noi îți umplem 3 pagini de argumente sau poate mai mult dacă ne pui să argumentăm că rock-ul e cel mai bun gen de muzică.

Rock-ul va rămâne în continuare cel mai bun gen de muzică fie că tu sau vreo altă pițipoancă distrusă cu creier de găină veți organiza alte campanii stupide anti-rock fără să știți măcar cu ce se mănâncă acest gen extraordinar de muzică.

Rock-ul reprezintă vreo 99% din muzica bună. Mai sunt excepții din pop, rap, jazz, soul etc. Dar 99% din muzica bună este ROCK, nu altceva.

De ce aveți voi impresia că melodii din 1970 se ascultă cu plăcere și astăzi, dar de multe melodii din 2008 nu își mai aduce nimeni aminte? De prost ce e rock-ul ăsta nașpa, nu?

Habar n-ai ce înseamnă o muzică bună. Justin Biberon al tău nu e decât o fază trecătoare, în 5 ani va dispărea și va apărea altul ca el, și tot așa. E muzică pentru copii săraci cu duhul. Dar deja intru în detalii pe care e clar că nu le poți înțelege, având un grad de inteligență atât de mic. Trăiește tu acolo cu Biberonul tău, în universul tău din punguță, cu mulți alți obsedați de muzică proastă.

Chiar și felul cum scrii demonstrează cât de distrusă ești. Se scrie FRECVENT.

Rock vs. House nu e un război, e doar o răscoală a cocalarilor care se cred mari șmecheri și culți dacă nu ascultă manele și ascultă Inna.

Care prost ar compara un artist atât de genial cum e Bon Jovi cu un rahat ca Biberon? Pentru că ai spus o asemenea tâmpenie meriți să fii torturată încet, încet, pe melodiile lui Bon Jovi (nu alea de dragoste)

Rock-ul va rezista mereu. Rahaturile vor fi uitate în câțiva ani.

Nu contează ce muzică e în topuri, rock-ul va fi mereu cel mai bun gen de muzică.

Get a Life quickly! Ești așa de proastăăăă...laughing

Hai baftă. M-am distrat cu tine.

181 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vă rog să nu o raportați nici voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau să umplu pagina aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place cum v-ați alarmat, e clar că tipa asta face mișto de voi. Cred că nici nu știe ce house-ul sau cine e Justin Bieber. Voi ați picat de fraieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh da, deci sfat. Dacă vreți să știe tot TPU de voi, cu riscul de a avea un renume prost, vă faceți un Ilove-r dedicat lui Bieber sau muzicii proaste și o ardeți cu întrebări în defavoarea muzicii bune și în favoarea artiștilor de trei lei jumate`. Mai și înjurați susținătorii muzicii nemuritoare și să vedeți apoi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinky, permite-mi să completez ceea ce probabil ai uitat tu:
Pinky a răspuns:
Justin forever:X:X:X

Și apropo mie nu imi place rock'ul fiindcă am niște gusturi de rahat și mă mândesc cu asta.
Dar fiecare ca gusturile lui, daca voua va place eu nu am nimic împotriva, nu e vina mea că sunt o proastă și că mă mândresc cu asta... poate rock'ul este foarte ascultat și cel mai bun gen de muzică, nemuritor care se va asculta o eternitate... daca mie nu imi place iar înseamnă că sunt o ratată cu gusturi de rahat și iar mă mândesc cu asta.nu inseamnak rock'ul e muzick de rahat, ci că eu sunt. orice gen de muzica reprezinta foarte multa munca, mai puțin ceea ce ascult eu pentru că Bieber nu face muzică, alea sunt vocalize scoase parcă de o fetiță violată.

deci respect pentru toti canteratsii de orice gen, chiar și pentru ăia care nu cântă, ci scot 2-3 vorbulițe modificate pe calculator.

dar tot ca Justin tinX:X:X:. Așa că mă scuzați, tot o proastă rămân și trebuie să mă laud cu asta lumii!

iar cei care o sa imi criticati parerea ca tin ca Justin.nu va obositi sa scrieti că sunt așa cum sunt fiindcă știu și eu ca nu ma intereseaza pararea voastra, km am spus fiecare ca gusturile lui.

Justin Bieber forever:X:X

si. 7h30oate pentru tine sunt proasta, fiindca chiar ii compar pe Bon Jovi ca Justin Bieber. Acestea fiind spuse, am încheiat demonstrația că sunt proastă! Acum mă crezi sad?

chiar daca uh zici ca Justin nu e bun de nimic și că ai dreptate.gandestete putin că eu am creier de nucă și nu prea sunt în stare. daca te-ai duce intr'o scoala si ai lua pe fiecare in parte, majoritatea nu au auzit de bon jovi, adică cei idioți ca mine că asta e majoritatea în ziua de azi, suntem niște inculți, dar toata scoala a auzit de jb si din toata scoala 80%tin ca justin biebe, doar că toți intră la videoclipul lui ca să-l înjure de pe youtube și să dea thumbs down.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30 dragă, nu e așa că fata asta e o dulcică? Ia uite-o, ce frumos știe să se exprime și să vorbească, abia am înțeles jumate`. Cred că pe DN1 a învățat multe...
http://i.imgur.com/5NAxU.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30, adică toți au măturat cu ea... nici măcar nu glumesc, e de-a dreptul trist să vezi atâta incultură într-o simplă fată de probabil 14 ani...
Apoi, eu sterg mesajele și blochez, asta sa le fac măcar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când eram mai mică și necoaptă știu că aveam cosmaruri cu Marilyn Manson. Dar aveam 9 ani, deci cât mă putea duce mintea...
Acum am început să ascult și eu și mie una mi se par greu de înțeles fiindcă e foarte talentat la scris. Îmi place să interpretez în mai multe moduri. Tocmai de-aia îmi place acest artist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
Ești un avort nereușit, copil născut pe centură.
Scuze. Nu eu te-am făcut avortată, ci mă-ta. Scuze iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am putut rezista sa nu raspund big grin In primul rand, cum naiba poti sa il compari pe Bon Jovi cu Justin Bieber?! I HATE JUSTIN BIEBER! LOVE BON JOVI \m/! ROCK 4EVER!winking big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca una pe aici care n-are ce face si pune intrebari idioate pe TPU, fan Selena Gomez si JB laughing Un cuvat: PATETIC!winking

| HermioneLove a răspuns:

Sincer pe nici unul straight face

| Termopile a răspuns:

Bă ascultați muzică bună nu toți păduchi! Auziți la ei Bon Jovi, Justin Bieber, bă dar voi nu ați auzit in viața voastră de CTC, HAARP CORD, PARAZIȚII, La Familia etc. Asta e muzică adevărată nu păduchi ăștia 2, afoni ăștia, dacă știți engleza puteți asculta Eminem, 2PAC, etc. Hip Hopul e muzica adevărată, dar voi acordați importantă tuturor autiștilor fără voce. Vorba lui Cheloo "Toți autiști au azi acces la microfon".

| JadeT a răspuns:

Justin forever:X:X:X

si app mie nu imi place rock'ul
dar fiecare ca gusturile lui, daca voua va place eu nu am nimic impotriva... poate rock'ul este foarte ascultat... daca mie nu imi place.nu inseamnak rock'ul e muzick de rahat. orice gen de muzica reprezinta foarte multa munca.

deci respect pentru toti canteratsii de orice gen

dar tot ca Justin tinX:X:X:

iar cei care o sa imi criticati parerea ca tin ca Justin.nu va obositi sa scrieti ca nu ma intereseaza pararea voastra, km am spus fiecare ca gusturile lui.

Justin Bieber forever:X:X

si. 7h30tongueoate pentru tine sunt proasta, fiindcachiar ii compar pe Bon Jovi ca Justin Bieber

chiar daca uh zici ca Justin nu e bun de nimic.gandestete putin. daca te-ai duce intr'o scoala si ai lua pe fiecare in parte, majoritatea nu au auzit de bon jovi, dar toata scoala a auzit de jb si din toata scoala 80%tin ca justin bieberwinking

| JadeT a răspuns:

Fha Jelli...in mortii matii.fha parasuto uh ai tupeu sa comentezi aici dar daca ar fi Justin in fata ta.te pisi pe tine panaramo nu ai tupeu sa ii spui un cuvant in mortii matii de expirata...sa-mi dai limbi si uh si neamu matii de retarzi
"Justin Bieber e un artist de rahat cu melodii pentru fetițe de 12 ani în călduri".mai interesativa si voi oameni fara cap...pentru concertele lui chiar si fete de la 15 pana la 25 au platit 400 de euro pentru un bilet la concertul lui...

pentru un concert de a lu' bon rahat nu as plati nici un leu. daca s-ar face bon rahat in fata mea l-as scuipa in ochiwinking

dar ce sa ma mai obosesc ca incultii ca voiwinking

rolling on the floormai panarama de om ca bon jovi nu am vazut.ce fataa are in el...rolling on the floor)

| JadeT a răspuns:

Hai.mai comentati.winking

nu imi pasa ce gandesc altii.Jelli ia'ti o chitara si da'ti ca ea in capwinking

si vorbeste intr-o punga ca te ascult mai tarziuwinking

acum sunt ocupata sa vad cand are Justin concert in Italia.

Love justin:X:X

Bon jovi.forever...

.om de rahatrolling on the floor

cei care ascultati muzica ca lu' jon rahat e e problema voastra...nu am nimic de commentat.ca altii care se oftik cand vad ca altii au gusturi diferite...

| ruxyrusu a răspuns:

Justin normalll

| teutza_2626 a răspuns:

Normal ca pe justin love strucklove strucklove struck

| Rochelle a răspuns:

Bon Jovi duh loser Justin sucks!

| Metalandrei a răspuns:

Bine.De unde sa incep? In primul rand I HATE JUSTIN BIEBER, ROCK ON.Caca*ul asta cu patru ochi nu are pic de voce.Suna ca un c*r care ragaie basini.Noi(rockeri)suntem aici de 100 de ani si vom mai fi cel putin inca pe atat.Si ca sa-ti arat cat de tare este rock-ul:Metalica a strans 50.000 de fani(in Romania numai), AC DC 200.000 de fani in Buenos Aires(si la cat de incult sau inculta esti habar nu ai a cui capitala este), si ca sa ramai cu gura cascata:RockFest, 1997, SUA, 400.000 de fani.Sa te vad acum

| Mikaelx23 a răspuns:

Hai sa fim seriosi. 95% din populatia lumii cu varsta peste 12 ani considera ca justin bieber este un copil ratat, fara viitor si stresant. Iar cat despre rock, da oricine ar prefera mai degraba sa asculte 3DG, Skillet, Green Day, sau orice alta truap decat faggotul tau de justin.

| sumerutz10 a răspuns:

Justin Bieber! Si ce daca sunt baiat? Imi place melodia BABY! Deci nu prea imi place rock!

| ChrisLautner a răspuns:

Pe Bon Jovi... Justin Bieber zici ca e gaystraight face

| stmh a răspuns:

BON JOVI of course
muzica pe care o fac nu se compara cu ce canta justin.versurile celor de la BJ au o semnificatie, nu sunt doar versuri aruncate ca sa rimeze

| monyca77 a răspuns:

Jbiebs 4ever!

| kolaka a răspuns:

Mie numi lace nici unu justin are voce de fata si bonjovi sunt vechi, antici si de demult

| creative20 a răspuns:

Justin Bieber watching your concert later laughing) aiureah, muzica pentru pitzipoance, legenda ramane legenda Bon Jovi normal forever:X

| andreutza299 a răspuns:

Si eu pe J.Bieber

| Drixx a răspuns:

Si ce daca tu il preferi pe Justin Bieber? Toti avem preferintele noastre, asa cum tu spui: I hate rock, la fel eu pot spune: i hate house, i hate justin bieber and i love rock music 'cause is the most beautiful in the worldwinking