| ioana996 a întrebat:

Hei tuturor! Eu si prietenii mei ne-am facut o formatie numele nostru este Fresh....suntem in felul urmator 2 baietii la chitara, un tobosar iar eu impreuna cu inca un baiat vocal! Cautam urgent pana pe data de 1 februarie clapar si basist! Specific din Bucuresti!(cantam muzica comerciala, cover-uri fara rock). Astept raspunsul vostru dragilor:*

11 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Va ajut eu dar am urmatoarele cerinte:
O maseuza personala, de preferat cu experienta.
101 Berii pe zi, din partea casei.
Vreau 99% din incasari.
Si nu cantam rock, cantam black metal, asa ca fi atenta cu o sa ai nevoie sa te dai cu cenusa pe fata, sa nu aud comentari mai tarziu.
Batem palma?

| ioana996 explică (pentru RockNbeer):

Observ ca ai un simt al umorului foarte bine dezvoltat! Si nu. daca tot te bagi la ceva bagate pana la capat! vrei black metal?tongue atunci ar insemna ca din melodiile lui AC/DC si Metallica sa nu ies ceea ce nu pot!

| RockNbeer a răspuns (pentru ioana996):

Nu sunt din Bucuresti, dar stiu linie de bass.
In fine, nu am inteles ce vreai sa zici la sfarsit, ce legatura are black metal-ul cu Metallica si Ac/Dc? laughing

| FadetoBlack a răspuns:

Pfui, Fresh sună a trupă de piţi. sau cocalari.

Răspuns utilizator avertizat
| RockNbeer a răspuns (pentru ioana996):

Ohh,si mi-am adus aminte de ceva,un proiect din trecut,niste tipii cu pop fusion, nu aveau chitarist si m-au rugat pe mine sa ii ajut pana isi gaseau unu.
As minti daca as spune ca ce am facut noi acolo a fost ceva care chiar avea nevoie de instrumente reale, riffuri extrem de simple care se puteau face foarte simplu cu ajutorul unui calculator.
Ce vream sa iti explic tie, ca muzica comerciala nu trebuie sa fie una complexa, defapt...nici nu este,de aia este comerciala, sa fie simpla si sa o poata intelege tot poporu
Daca chiar iti place muzica, si vrei sa contribui cu ceva la dezvoltarea ei, vei face ceva original si nou.
Fa-mi mie si celor lalti ascultatorii/cantaretii un favor si lasa muzica in pace, si asa este destul de masacrata pe la radio si tv.

| Albastru45 a răspuns:

Eu vreau sa intru an formatia astea, dar vreau sa cintam doar kolinde sh m, uzic sa-l slavim pe MANTUITOR, eu mi-s Radu sau raduku am 9 anisori, imi plac cainii dar nu si pisicile, hehehehe-))), cred ca sunt alergic, in finee....si cateva intrebari daca pot sa iti pun, facem bani? adica domnu` Domnu` da` totusi bani sa cumpar lumanari si deale gurii big grin. si cum va pot contacta viiitori mei koleghi big grin sa va dau un nr de telfon? sau cum? am 9 ani si imi place mult englezastiu sa zic dog dar nu stiu pisica ahhahah k nu-mi place de iele ca stranut mult, in finie sh voi kantati bine? mereti la biserik? sunteti ortodoxi da? daca nu sa stiti ca nu aveti nici un dumnezeu si trebuie sa va botezati k va ie satan sufletu, hehe xD sh avem un domn sa ne organizeze concerte, si sa merem pa la tate concursurile ashtea megastar romanii au pantent ahahahahah vocea romaniei imi plac si caii apropo si iaurtu danone nutriday delicios, si imi place dintre politiceni de Basescu ca l-a, vazut la televizor da tata zice ca e prost, tata e prost, in fine kontactatima sh astept raspuns cat mai repede k imi taie mama netu de curand

| ioana996 explică (pentru gorlan):

Ma cunosti tu pe mine ca sa imi spui ca sunt o "cocalara"? si ce daca ai impresia ca numele nostru e de tot cacatul si nu-ti convine numai comenta! Eu pe bune ca nu va inteleg pe voi comentati ca de ce se iau toti manelistii de voi rock-eri dar si voi faceti la fel cu toata lumea nu va convine nimic.Nu ai dreptu sa ma faci pe mine sau pe prietenii mei cocalari din moment ce nici nu ne cunosti si nu ne-ai auzit cantand!

| ioana996 explică (pentru RockNbeer):

Nu am spus ca vom canta permanent numai cover-uri! Vom avea evident si melodiile originale facute de noi pentru ca este imposibil sa ajungi in industria muzicale undeva sus doar imitand pe cinevatongue asta a fost 1 si 2 ca sa lamuresc pe toata lumea imi mai trebuie un clapar si basist pentru ca vreau o formatie completa (si nu cant rock pentru ca nu cred ca ne-ar avantaja acest stil) cat despre sala nu avem probleme o avem la dispozitia noastra de 2 ori pe saptamana si nu platim nimictongue ok multumesc frumos pentru raspunsurile tale

Răspuns utilizator avertizat
| ピンク a răspuns:

Sunt cam 19 trupe cu numele Fresh doar in orasul in care locuiesc, care este relativ mic laughing Serios, ar trebui sa schimbati numele.