| Deliaaa24 a întrebat:

Imi puteti spune cate ceva despre copilaria lui Andy Sixx (Biersack)?

5 răspunsuri:
| adinaiuliana a răspuns:

La varsta de 14 ani, Biersack și câțiva dintre prietenii săi au format o trupa pe nume Biersack.El a inceput sa cante la varsta de 14 ani.Cand era mic scria poezii si cantece.

| Deliaaa24 explică (pentru adinaiuliana):

Nu la varsta de 15 ani? Cand a murit mama sa?

| Andreea151996 a răspuns:

Uite aici informatii despre el
http://sextme.hubpages.com/hub/Andy-Sixx

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

In copilarie, din cauza imagini lui mai originale era mereu luat peste picior sau dat la o parte de ceilalti asa ca el si-a dorit intotdeauna sa-si faca o trupa prin care el ar putea sa-i ajute pe cei care au fost ca el, dar acum el isi doreste ca trupa lui sa devina cea mai cunoscuta trupa de Rock din lume. Pana acum a fost cunoscut ca Andy Six, dar acum el isi foloseste numele real Andy Biersack.
Pana la varsta de 13 ani, Andy a fost mai grasut... dar a decis sa slabeasca si sa-si schimbe imagine... asa ca de atunci toti cei din jur l-au sacait numindu-l "fag" sau"emo".
Andy a inceput sa cante pe la varsta de 14 ani cand a format trupa The Biersack. La inceput acestia cantau melodiile de la "Alkaline Trio" si "The Misfits". Cand trupa lui a inceput sa ia avans Andy si-a dat seama ca el poate sa faca mai mult si atunci a aparuT Black Veil Brides.In anii liceului, Andy era destul de obisnuit sa se tot mute din loc in loc din motive cunoscute de el. Intr-un timp el si familia lui au trebuit sa treaca peste mai multe probleme.
Primul videoclip stiut de toata lumea a fost "Knives and Pens". Aici Andy a vrut ca videoclipul si melodia sa il reprezinte pe el. Deci tot ce se intampla in videoclip este de fapt o mica parte din ce a patit Andy in copilarie.Prima trupa BVB s-a destramat fiindca Andy isi dorea sa ajunga cat mai sus, iar ceilalti membri din trupa nu erau foarte interesati... asa ca ajugand la Holliwood Andy isi formeaza o noua trupa care este de fapt si cea de astazi cu exceptia Sandrei care a plecat pe 4 septembrie 2010 cautand sa-si indeplineasca propriile dorinte ale vietii ei.
Chestii in plus despre andy... are inaltimea de 1.88, fumeaza, in prezent se pare ca are o prietena Juliet... cred, pe mama lui o cheama Amy si pe tatal lui Chris, el nu stie sa cante numai vocal ci si la bass, este atheu. a fost catolic, si-a rupt nasul si coastele in ultimul an