| paceandlove a întrebat:

Multa lume imi zice ca am o voce minunata chiar si profesorii si eu zic ca am o voce buna, mi-e fica sa-i cant cumnatului meu dar daca el va zice ca am o voce ingrozitoare uni profesori au incercat sa-mi caute sponsori ar trebui sa las frica la o parte?

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Daca multa lume spune ca ai o voce minunata, tu crezi la fel, profesorii cred ca ai sanse si ai putea chiar sa gasesti un sponsor, inseamna ca ai voce. In primul rand, daca spui ca ti-e frica sa-i canti cumnatului tau, inseamna ca el pana acum nu te-a auzit cantand. Nu stiu de unde teama sa-i canti cumnatului. Parintii si ceilalti membri ai familiei te-au auzit? probabil ca da, si probabil ca le-a placut ce au auzit. Eu spun ca nu ai de unde sti cum ar reactiona cumnatul daca te-ar auzi. S-ar putea sa fie surprins placut, in caz contrar, tu continua sa crezi in ce spune majoritatea si daca majoritatea are incredere in vocea ta, ar trebui sa ai si tu.

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Da, ai incredere in tine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Daca profesorii spun ca ai voce buna nu cred ca ai un cumnat doctor in muzica

| Irena97 a răspuns:

Nu inteleg propozitia. Mai pune si tu semnele de punctuatie. Ce treaba are cumnatul?

| paceandlove explică (pentru Mareacluj):

Mutltumesc mult

| Mareacluj a răspuns (pentru paceandlove):

N-ai de ce! Iti doresc o cariera frumoasa!