| anonim_4396 a întrebat:

Pareri despre rapp-ul din Romania?

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Consider că există artiști foarte buni la noi în țară, care merită să fie apreciați. Într-adevăr, rap-ul nu prea este promovat (cel puțin nu cel de calitate), dovadă fiind lipsa lor de pe radio sau oamenii ce nu știu ce existența unor melodii spre exemplu, care merită ascultate de sute!
Cu toate acestea, cred că într-un fel este mai bine așa. Un artist (de rap sau nu) trebuie apreciat pentru creațiile sale, iar dacă oamenii nu vor înțelege versurile, semnificația melodiilor... atunci degeaba. Mai bine puțini, și buni!

25 răspunsuri:
| CaSiHai a răspuns:

Cateodata este bun dar si cateodata este nasol rau de tot

| Latinmoon a răspuns:

Asculta Fuego si nu iti mai bate capu'! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Pai intr-o tara unde connecter este considerat rapper ce sa zic? Sunt artisti rap underground.Sa -i asculte cine vrea.Personal eu nu mai agreez genul asta de muzica.
Singurii care ii respect sunt Parazitii si poate Nimeni Altu.Dar e respect, nu ii mai ascult de foarte mult timp.

| Latinmoon a răspuns (pentru gaboruGG):

Melodia secolului! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| VirtualKnight a răspuns:

Exact parerea pe care o am si despre rapp-ul de oriunde. Artisti care "canta" despre fumat,droguri, femei si alcool. Injuraturi peste injuraturi si subiecte care influenteaza negativ. (nu iti fa griji, nu i-au partea celor de la radio care au melodii de toata jena.)
Altii care nu canta despre asta si in schimb canta despre politica, cat de naspa a fost viata lor sau despre cat de gri este lumea doar se vaicaresc.

Nu ma intelege gresit, nu urasc rapp-ul.Sunt sigur ca exista si rapperi buni, insa nu foarte multi.Artisti ca si Cheloo sau multi altii promoveaza rasismul, misoginismul, homofobia, consumul de alcool si droguri si asa mai departe.

Poate ca ma injuri fiindca mi-am spus opinia, insa nu mi-o poti schimba.Eu nu am nimic impotriva cu cei ce asculta rap sau care fac rap.Fiecare are propriile gusturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrey_Andrew_1998 a răspuns:

Cum se numeste partea aia cand incepe la Rap sa vorbeasca aia foarte repede? laughing Rapul Romaniei mi se pare tare happy

| VirtualKnight a răspuns (pentru gaboruGG):

Ma bucur sa aud asta.
Da, sunt de acord ca sunt si rapperi buni care chiar au melodii cu un mesaj bun.Eu sincer nu ascult (sunt metalhead) si probabil din cauza asta nu stiu sa dau exemple.
Cat despre industria rapp din Romania : Nu cred ca este atat de slaba pe cat cred altii.In ultimii ani s-a dezvoltat foarte mult (mai ales acum, cand orice nimeni poate sa scoata un album) si are multi ascultatori. Dupa parerea mea industria rock este cu mult mai slaba decat cea rapp.

Răspuns utilizator avertizat
| VirtualKnight a răspuns (pentru gaboruGG):

Stiu,dar totusi exista ascultatori.Eu insumi nu locuiesc departe de un Barock (bar pentru rockeri).
Multi romani nu stiu decat de Metallica sau AC/DC.In America, Suedia, Anglia, Japonia, etc. industria rock este foarte dezvoltata.

Răspuns utilizator avertizat
| VirtualKnight a răspuns (pentru gaboruGG):

laughing Bine, rapp on si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta salam laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gaboruGG):

laughing Sa asculti si Ciorbalaughing Sandu Ciorba

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gaboruGG):

Salam+Ciorba laughing Bonapetit

Răspuns utilizator avertizat
| Numenul a răspuns:

Esti redus mintal? De ce ar conta parerile noastre si de ce te-ar interesa>

Răspuns utilizator avertizat
| vladv26 a răspuns:

Sunt artisti bun in tara noastra. nu prea sunt cunoscutii in lume. avem rapperi buni