| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Am si eu o intrebare: Pentru voi ce inseamna sa fii un rocker adevarat? o definitie...

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bună
Rock-ul nu înseamnă neapărat păr lung, bocanci şi tot lanţul acesta... Acestea doar îi diferenţiază pe rockeri de ceilalţi.
Ca să fii rocker adevărat trebuie să asculţi acest gen de muzică să întelegi mesajele
rockerul adevărat nu trebuie confundat cu emoişti, sunt persoane total diferite, am citit că rockeri sunt deprimaţi şi tot timpul supăraţi, eu nu sunt deloc de acord cu asta,... nu suntem deprimaţi şi NU ne tăiem pe vene, acele persoane poartă numele de ''emo''
baftă!

8 răspunsuri:
| ursuletscump20 a răspuns:

Inseamna sa iubesti rockerul si sa-ti placa, si sa fi un rocker. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rocker=tanar care sa imbraca si se comporta asemenea cantaretilor de rock.
Negru,rosu,tatuaje,par lung la baieti si barba,stil de viata noncomformist,piercing-uri, bocanci, unghii negre, par rosu/creasta, cranii de om pe haine etc.

| ci0c0lata a răspuns:

Rock nu înseamnă lălăituri cu o ghitară în mână, nu înseamnă tobe şi ghitări care par că n-au altă legătură între ele decât faptul că sunt pe aceeaşi scenă, dar cântă două melodii separate (vezi garage bands care cântă hardcore death.gif), rock nu înseamnă un instrumental atât de încărcat încât să fie ca o melodie cu 1000 de note (vezi anume trupe de black/death), şi în fine, rock can't go cross-genre - pur şi simplu, Linkin Park, Bizkiţii şi restul care aduc elemente noi, creează tot atâtea genuri noi. Rock stays the same.
daca vrei sa fii rocker adevarat trebuie neaparat sa ai un idol care canta genul asta de muzica sa faci ce face el adica cum se comporta sa ai cat mai multe pirce-uri se poarta foarte mult tricourile negre cu mesaje gen *** u sau cu skull in flacari sau...trupe rock machiaj si oja neagra neaparat si poarta chestii cu multe capse si tinte thinking

| NuclearAssault a răspuns (pentru anonim_4396):

Stereotipii... straight face

| NuclearAssault a răspuns:

Să fii rocker înseamnă să asculţi rock şi majoritatea subgenurilor, să le inţelegi, şi să fi tu, să nu copiezi pe altii... dacă toţi ne-am lua unul dupa altul imaginează-ţi cât de plictisitoare ar fi lumea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NuclearAssault):

Da,desigur.Ai dreptate. Poti asculta un gen de muzica si fara sa te imbraci ca si cei care interpreteaza muzica aceea.
happy

| Stolo a răspuns:

Pentru mine rocker nu inseamna sa ai haine specifice, comportament specific sau alte porcarii. Rockerul trebui sa aiba o bogata cultura muzicala in cea ce priveste genul, in rest mai nimic. Nu trebuie sa ai par lung doar ca sa fii rocker, sau haine nu stiu de care, trebuie sa fii tu insatiwinking

| gabysa a răspuns:

Poi sa fi un rocker nu inseamna sa iti tai venele si din astea cum cred uni.A fi un rocker inseamna sa nu iti pasa ce zic uni si alti despre tine sau comportamentul tau, trebuie sa fi tu insati si sa faci ce iti place.PS eu sunt rockerita de un an happy bafta