| Rockăr a întrebat:

Salu lume!\m/
Da dragoste si Sex,muzica e dragostea mea!

Vroiam sa va intreb si pe voi ce parere aveti despre rockeri si metalisti...
Prin rockeri si metalisti nu ma refer la cei care asculta Tokio Hotel, Greed day, 30STM,Black Veil Brides si restul,sau care pe langa rock mai baga si cate un Justin Bieberstraight faceAia nu se pot numi rockeri,poate doar rucari laughing
Deci ce parere aveti despre rockeri,metalisti si aceasta muzica minunata, pe care o ai in sange sau nu, pe care o simti sau nu puppy dog eyes!?

20 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ascultă ce vrei, dar nu o să fi mai cool dacă te îmbraci ciudat.
Și cam atât.

| RamonaS a răspuns:

Eu am o parere super despre ei..nu de alta dar si eu fac parte din ei laughing.din persoanele carora le curge rock-ul prin vene puppy dog eyes, rock-ul adevarat. Pentru mine e ca o boala, o boala incurabila dar placuta..nu as vrea sa scap niciodata de ea si nici nu voi scapa

| thegatekeeper a răspuns:

Despre muzica am cea mai buna parere. Rock-ul si metal-ul reprezinta cam 90 % din ceea ce ascult (restul e dark ambient, muzica celtica, clasica, folk etc.) Cat despre persoane, aici depinde. O mare parte dintre acestea se axeaza pe muzica, asa cum mi se pare normal, si mai putin pe haine si imagine, aspecte care nu mi se par a avea o atat de mare importanta comparativ cu muzica, pe cand altii sunt doar imaginea si stereotipul, fara a avea o prea mare tangenta cu muzica. Deci o parere buna, in general.

| Havok83 a răspuns (pentru thegatekeeper):

Bravo buna alegere.

| Havok83 a răspuns:

Da si eu sunt rocker deoarece cant intro trupa si ma uit si la Brainiac e misto emisiunea.laughing

| Havok83 a răspuns:

Nu e ceva rau sa asculti rock dar sa nu incepi sa te tai pe maini sau sa iti pui piercenguri pe nu stiu unde.Eu sunt membru al trupei The Real Hell din Braila si suntem uniti doar la initiativa unui liceu.Ideea e ca noi interpretam doar melodii din repertoriul trupei Rammstein si am facut mare valva pe aici.

| Rockăr explică (pentru RamonaS):

Da așa e, numai cînd asculti black metal vechi, de la pionierii acestui gen, la maxim te lași influențat! http://www.youtube.com/watch?v=uBRsr7AAVbo asta defineste cel mai bine, sau versurile celor de la manowar:You can not stop us let them try, for heavy metal we will die!

| Rockăr explică:

Nu pot spune ca sunt in branșa dar cînt la chitară electrica de ceva timp, ador rock-ul si tot ce ține de el, pentru mine este un stil de viața de mult timp..cum ai vrea sa ma numesc in acest caz?-Houser? Have a nice day!

| Rockăr explică (pentru thegatekeeper):

Bună alegere, mai ales cu dark ambient-ul!happy

| thegatekeeper a răspuns (pentru Rockăr):

Multumesc happy.

| Rockăr explică (pentru Havok83):

Mdaa,aia sunt emolâi, parerea mea laughing Ce să zic, succes cu trupa incontinuare happy

| Havok83 a răspuns (pentru Rockăr):

Mersi mult oricum noi nu ne taiem sau chestii de genu asta.Doar cantam si atat.

| Polaris a răspuns:

Bine că ești to roacker satanist cu plete.

| Rockăr explică (pentru Havok83):

Păi da..imi mentin ideea aia sunt emo, îi lăsam in lumea lor, nu au nici o treaba cu rock-ul.

| Rockăr explică (pentru Polaris):

Eu?

| BlackFuneral a răspuns:

Mare dreptate ai, prietene.

| Polaris a răspuns (pentru Rockăr):

Da, to.
*voce de reclamă*
Te simți ca cel mai evoluat organism pluricelular de pe planetă?
Consideri că gusturile tale în materie de muzică sunt de domeniul divinului?
Crezi că ai atins nirvana culturii muzicale?
Când prietenii tăi te întreabă dacă ai auzit noua melodie de pe Kiss TV, îi răstignești în fața parcului de copii?
... ei bine, te-ai potrivi destul de bine în /mu/.

| Nibichan a răspuns:

Rock ii cu mult mai calumea decat On direction, Justin Bieber si uite cum mai facut sa scriu o trupa si un cantaret pe care ii urasc XP

| FadetoBlack a răspuns:

Din moment ce rockerii şi metaliştii sunt cei ce cântă muzica pe care o ascult, da, am o părere bună despre ei. Cât despre poseri... Am mai dezbătut problema asta... Ar trebui arşi pe rug.

| RichardCezar a răspuns:

Atata timp cat traiesc cu astfel de persoane pot spune ca am o parere destul de buna. Trebuie sa simti muzica, sa iti creasca adrenalina cand asculti, nu esti metalheader daca ai dat download la 500 de melodii la discografii care ai prins pe acolo si abia ai ascultat ceva doar ca sa te dai "metalheader". Fata de acele persoane nu am o parere prea buna. Sunt doar niste persoane care vor sa iasa in evidenta. Melodia trebuie sa te mangaie la ureche (retoric vorbind, nu cred ca o sa te mangaie ceva de la Cannibal Corpse).