| TraficantDeServetele a întrebat:

Salut.
Statia unde eu bag chitara, nu are distors.
Imi trebuie neaparat acest efect.
Cum pot face prin pc distors?
Adica sa bag chitara in pc si cu ajutorul unuui program sa am distors.
Ps. Am un fender squier bullet strat HSS.

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

O pedala de distorsiune. Gasesti pedale calumea SH si la 200-250 lei.

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

RockNbeer are dreptate, dar ce "sunet" o sa scoti acolo, nu se poate numi sunet de chitara, mai ales ca o sa ai un zgomot de fundal infernat, ca ai stratocaster. Iar distorsul o sa fie mai mult o bazaiala, decat distors.

| TraficantDeServetele explică (pentru Thunderstruck):

Si atunci cum pot face distors? laughing Metoda amplificatorului este exclusa, momentan. Help!