| InfernalHunter a întrebat:

Am o problema, si nu mai am idei cum sa o rezolv! Mie tare-mi place muzica rock si metal. Dar, mamei mele nu-i place deloc. Ne certam mereu din cauza aceasta. Adesea cand ascult o melodie, se incep vorbele: "Cum poti sa asculti asa ceva? Aceasta muzica e plina de rautatenie! Ei sint uriti, batrini, etc." Eu ii raspund, ca este interesul meu, si nu al alt cuiva. Si este treaba mea! Dar, ne certam si mai tare. Cum pot sa mai vorbesc cu ea? Aceasta se intinde pe o perioada de vreo 3 ani! Credeti-ma ca nu mai am puteri!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| RammsteinHH a răspuns:

Asculta la casti sau cand nu sunt ei acasa.

| FadetoBlack a răspuns:

Ai mei la fel comentează de muzica pe care o ascult. Dar degeaba, că nu o să-mi schimb gusturile în materie de muzică doar pentru a le face pe plac.
Pentru a evita certurile cu ea, eu zic să asculţi la căşti.

| BrokenArrow a răspuns:

Fă ca mine. Ignor-o.
La un moment dat o să-şi dea seama că vorbeşte singură şi o să se oprească.

Răspuns utilizator avertizat
| Wøodenpints a răspuns (pentru TheMechanix):

De ce ai nevoie de acceptarea celor din jur ca să-ţi asculţi muzica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răutăţenie?
Spune-i maică-tii că-i praf.