| rocker98 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti parerea voastra despre rockeri dar sa fiti cat se poate de sinceri.Eu sunt rocker si stiu ce inseamna sa fi cu adevarat unul.

16 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Ce pot sa spun este ca nu am intalnit nici odata doi rockeri care sa gandeasca la fel, sa se comporte, sa asculte acelasi subgen de muzica.
De asemenea am intalnit si cativa rockeri extrem de batuti in cap si incuiati la minte.
Ce inseamna sa fi cu adevart unul?
M-ai facut curioshee hee.

| king4aday a răspuns (pentru RockNbeer):

Exact asta am vrut sa intreb si eu cand am vazut intrebarea. laughing

| MaskOfSanity a răspuns:

Rocării sunt satanişti.

| RockNbeer a răspuns (pentru king4aday):

Tipu asta imi aduce aminte de niste copii din vama care se tot tineau dupa niste bosorogi motoristi sa ii invete sa fie "rockeri adevarati".

| king4aday a răspuns (pentru RockNbeer):

Vara trecuta am fost la munte si am dat de niste localnici de varsta mea care ma intrebau daca de aia am parul lung ca-s rocker. Am zis da, la misto. Zicea tipul ca-si lasa si el sa fie rocker. Zic, da' nu mai poti asculta Guta atunci. Zice el, ce are, pai n-ajunge daca am parul lung? M-am tavalit de ras. laughing

| RockNbeer a răspuns (pentru king4aday):

Am avut si eu parte de o gramada de chestii asemanatoare.
De fiecare data cand faceam cunostiinta cu vreo persoana, dupa ce ma prezentam, inevitabil venea si intrebarea legata de par.

| Holocaust a răspuns:

Prea multe definitii pentru un singur cuvant...A fi rocker "cu adevarat" suna cam aiurea, nu crezi?
Eu personal apreciez "rockerii" doar pentru muzica pe care o asculta.In afara de asta, sunt doar niste simplii oameni.Cu unii ai ce discuta, in timp ce altii au un caracter infect.C-am asta-i povestea.

| FearOfTheDark a răspuns:

"Rocker cu adevarat" imi suna cam gay.
Dar dupa parerea mea cred ca exista multi rockeri inteligenti care au facut ceva cu viata lor si rockeri batuti in cap.Nu toti rockerii sunt destupati la minte. Daca sunt multi care asculta house si sunt idioti asta nu inseamna ca nu sunt si inteligenti printre ascultatori.Cam asa e si cu rockul.Am dat house ca exemplu.

| KristalPop a răspuns:

Păi... eu sunt rocker de vreo 5 ani. thinking
Şi pot spune că am întâlnit şi rockeri tâmpiţi şi rockeri foarte inteligenţi.

| frzq1 a răspuns:

Majoritatea nu si-au stabilit complet identitatea. poate doar s-au asezat si estetic pe ceva sigur.

| TheStory a răspuns:

Depinde, pot fi si rockeri care nu au treaba cu rockul.
sunt atatea subgenuri de rock incat nu stii care este cu adevarat rocker.

| dracu14 a răspuns:

Care e definitia ta pentru ''rocker adevarat'', chiar sunt curios

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Este o specie cu chip de umanoid, dar in adancul lui, inflacarat, flacari negre si rosii, este un demon.Bine,astia-s satanisti laughing
Un "rocker adevarat" este ceea ce vrea el sa fie, nu ceea ce i se impune in a fi, adica societatea.Ce naiba?

| Polaris a răspuns:

Oamenii care se numesc singuri rockeri adevărați merită să se așeze pe scaunul lui Iuda.

Răspuns utilizator avertizat
| Wolfsz a răspuns:

"Eu sunt rocker și știu ce înseamnă cu adevărat unul."
Gen, eu sunt suprem și abia aștept ca părerile voastre să mă perie și să îmi confirme superioritatea mea de rocker, iar dacă vreunul are ceva rău de zis, o să îi vâr în față argumentul meu cum că eu sunt rocker și am inventat apa caldă și sunt mult prea profund și complicat pentru ca el să mă înțeleagă vreodată, în toată adevărăciunea mea.
Serios, chiar vrei să facem asta?!