| Comandocip a întrebat:

Salut TPU
Mie imi place foarte mult sa askult muzicaa si ma intrebam daca nu cumva stiti si voi niste melodii ca lumea in special rock (da nu vreau metalica)sau si altele ca askult si matheoo si guess who
dau fundita celui care imi trimite cea ma imisto medlodie(puteti trimite si mai multe) si apropo sa nu fie in nici un caz manele sau populara

10 răspunsuri:
| GusWaters a răspuns:

Esti o greseala a societatii,pentru ca:
-se scrie Metallica,cu dublu L
-nu poti asculta si rock si pe anonimii aia doi,si sa pretinzi ca esti intreg la cap, sau sa ai pretentii ca esti ascultator de muzica buna
-imi pari cam cocalar

Da' totusi, ia niste melodii mai saltarete de rock:
Motley Crue-Doctor FeelGood
Motley Crue-Kickstart My Heart
Motley Crue-Saints of Los Angeles
Motley Crue-Too Fast For Love
Skid Row-Youth Gone Wild
Skid Row-18 and Life
Testament-Return To Serenity
Testament-The Legacy
Testament-Time Is Coming
Megadeth-She-Wolf
Soundgarden-Rusty Cage
Nirvana-Come As You Are
Pearl Jam-Once
Pearl Jam-Why Go
Alice in Chains-Man In The Box
Alice in Chains-Them Bones
Boston-Smokin'
W.A.S.P.-Wild Child
W.A.S.P.-Crazy
AC/DC-Who Made Who
AC/DC-Hell's Bells

Ia incearca-le pe astea,si vezi daca iti plac,ca asa iti trimit un playlist mai mare,dar tare ma indoiesc ca tu vrei sa asculti rock de calitate, daca din prima excluzi Metallica si thrash metal-ul, plus tot ce iti pare mai dur din rock.Tocmai ala e si cel mai bun,mai profund,si mai bun gen: thrash-ul,doom-ul,groove-ul,death-ul, black-ul, heavy-ul.Da' in fine...

| PaulCopcea a răspuns:

Gen rock: Linking Park-In the end/New divide/Waiting for the end
Secondhand Serenade-Fall for you
Thirty Seconds To Mars - This Is War
Iar de genul Guess Who ar fi:
Nane-Multumim
Chris Blaziny-Depinde de tine
McHh-Bun venit in paradis
Nimeni'Altu-Ce fac acum

| Holocaust a răspuns:

Nu îţi place "Metalica" bre? Atunci ce rock asculţi tu?(întrebare retorică, nu răspunde)
Poate preferi piese mai liniştite.Trash-ul nu-i de tine. încearcă:
Oasis:Wonderwall; Let there be love
Queen:we will rock you;
The Beatles:Yellow submarine,Let it be,Yesterday
Guns'n Roses: Don't cry,sweet child'o mine; welcome to the jungle
Pearl Jam:Nothingman; Indifference
Alice in chains:No excuses; man in the box...şi ce mai ascultam eu înainte să trec la chestii serioase,încearcă piese de la Foster the people,Kings of Leon,My Chemical Romance,Fall Out Boy,Good Charlotte,The Fray,The Killers,Radiohead,Coldplay,Daughtry,The Script, Vampire Wekend, The Kooks.Sunt sigură că astea comerciale te prind.

| xRaLuCaX a răspuns:

Linkin parck ft. story of my life - until i try so hard
linkin parck - in the end
linkin parck - breaking the habbit
trapt - headstrong
three days grace - i hate everithing about you
linkin parck - pushing me away
satsuki shinomiya - orion de SHOUT OUT (asta e in japoneja dar e super!)

| Andriana a răspuns:

Uite:Rammstein - Ich tu dir weh
AC/DC - Highway To Hell
Daughtry - Crawling Back To You
Coldplay - Paradise
Avril Lavigne - Wish You Were Here
Avril Lavigne - My Happy Ending
Avril Lavigne - Smile
Evanescence - Bring Me To Life
Evanescence - What You Want
Red Hot Chili Peppers - The Adventures of Rain Dance Maggie
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Black Veil Brides - Fallen Angels
Bullet For My Valentine - The Last Fight
My Chemical Romance - Planetary (GO!)
My Chemical Romance - "SING"
Bullet For My Valentine - Bittersweet Memories
Bullet For My Valentine - The Last Fight
Les Elephants Bizarres - Hello! (says the Devil)
Smash Mouth - All Star
Green Day - 21st Century Breakdown
Green Day - Holiday
Green Day - Boulevard Of Broken Dreams
Green Day - Brain Stew/Jaded
Green Day - Hitchin' A Ride
Green Day - Redundant
Green Day - Geek Stink Breath
Green Day - Stuck With Me
Green Day - Waiting
Green Day - Macy's Day Parade
Green Day -Know Your Enemy
Foo Fighters - The Pretender
Foo Fighters- Walk
Limp Bizkit - Gold Cobra
Limp Bizkit - Rollin'
Rise Against - Make It Stop (September's Children)
Panic! At The Disco: Ready To Go
30 Seconds To Mars - Closer To The Edge
30 Seconds To Mars - This Is War
U2 - Elevation
Tokio Hotel - Ready, Set, Go!
Tokio Hotel - Monsoon
Tokio Hotel - World Behind My Wall
Kings Of Leon - Use Somebody
Sunrise Avenue - Hollywood Hills
Linkin Park - The Catalyst
MUSE - Neutron Star Collision (Love Is Forever)
Three Days Grace -Break
Three Days Grace - The Good Life
Three Days Grace - Animal I Have Become
Three Days Grace - Pain
Three Days Grace - I Hate Everything About You
Linkin Park - In The End
Linkin Park - Iridescent
Nightwish - Storytime
Disturbed - The Animal
Disturbed - Stricken
Disturbed - Indestructible
Skillet - Hero
3 Doors Down - Here Without You
Nickelback - Burn It To The Ground
Slipknot - Psychosocial
Breaking Benjamin - The Diary of Jane
Paramore-Brick By Boring Brick
Bon Jovi - It's My Life
Bon Jovi - Lost Highway
Korn (ft. Skrillex and Kill The Noise) - Narcissistic Cannibal
Korn - Freak On A Leash
The Rasmus - In The Shadows
Papa Roach - Last Resort
Audioslave - Be Yourself
The Killers - Mr. Brightside
Nirvana - Come As You Are
Am pus mai multe, asculta sa vezi care iti plac.

| Comandocip explică (pentru GusWaters):

Man faza e ca eu ador rock-ul.dar am niste colegi care asculta metallika.si nu cred ca se prea pricep ei la melodii...ca din ce am askultat de la ei.cand puneam castile in urechi...nu auzeam decat KA TOT TIPA UNU DE NEBUN SI STRGA DEVIL.eu askult melodiii gen sti cum e aia de la FooFighetrs -Pretender. gesasta askult eu

| GusWaters a răspuns (pentru Comandocip):

Omule,Metallica sunt zei.Au inventat un gen muzical,din care au deviat inca vreo cateva genuri epice. Fara sa existe Metallica,nu ar fi existat nici Slayer,nici Testament,nici Children of Bodom,nici Venom, nici Gorgoroth, si inca multe alte trupe geniale.Sau,in cel mai bun caz,ar fi existat,dar nu ar fi fost cunoscute.

Se scrie cu C,nu cu K,ca,desi nu-ti place trupa, macar respecta-i, ca nici eu nu sunt asa innebunit dupa U2 sau Anthrax, dar le scriu corect numele, ca sunt legende.Nu tipa unul,ci canta James Hetfield,care ii Iisus pe scena,cand ia chitara, ma! Metallica nu au melodii unde sa tipe ''DEVIL'', probabil tipa altceva.Sigur n-ai ascultat atunci Master of Puppets sau Battery? Ca in alea se canta nitel mai tare.

Foo Fighters sunt buni, dar nu cei mai buni. Sper ca nu esti unul care stie doar The Pretender si Best of You, si doar atat.Sunt o trupa ce merita ascultata,mai ales ca il au pe Dave Grohl,care si el e un zeu in rock. Daca zici ca iti plac FF,care sunt un fel de post-grunge,atunci,asculta trupele de grunge: Nirvana,Pearl Jam,Alice in Chains,Soundgarden,Stone Temple Pilots,Mother Love Bone,si Malfunkshun,ca sigur o sa-ti placa,ca nu sunt metal,sunt un rock alternativ mai special,unul din cele mai bune genuri inventate vreodata, daca nu chiar cel mai bun. Daca nu exista muzica grunge, nu existau nici FF.winking

| Comandocip explică (pentru GusWaters):

Askult mai multe trupe...am dat ca exemplu acea trupa pentru ca dupa cum ai zis si u sunt buni mai askult si de la disturbed 3 days grace green day fall out boy linkin parca thousand foot grace etc

| GusWaters a răspuns (pentru Comandocip):

Astea ce le-ai enumerat sunt trupe mai slabute, cu exceptia Disturbed si Linkin Park din perioada lor de inceput.Si aia de care zici cu sunt Thousand Foot Krutch.

Ia melodia asta, pentru imbogatire:
http://www.youtube.com/watch?v=vDPMhxGeTRw&feature=related