| nyancat1775 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de chitara big grin nu stiu nimic. sunt varzalaughing de asta vreau sa ma ajutati. am inteles care este diferenta dintre o chitara acustica si una clasica, dar care este mai buna? si de ce? as alege acustica dar nu sunt sigura. fundita :*

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Esti un tampit, un om normal care vrea sa cante rock/metal si isi permite incepe NEAPARAT pe o chitara electrica.Un om normal care vrea sa invete sa cante folk, rock, pop si isi permite, incepe NEAPARAT pe o acustica, iar un om care vrea sa cante muzica clasica sau flamenco incepe NEAPARAT pe clasica.Nu inteleg cum va treziti voi sa ziceti ca acustica e de avansati si clasica de incepatori.Sunt oameni care canta de-o viata la clasica.

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu exista mai buna sau mai proasta, ci mai potrivita sau mai nepotrivita stilului tau.

| Duucu a răspuns:

Dacă vrei să cănți flamenco și muzică clasică alege cea clasică.
Dacă vrei să cănți folk, country și o mică parte din rock alege cea acustică.

| Andreiciuc a răspuns:

Eu zic totusi de inceput sa incepi ca orice om normal pe chitara clasica, sa inveti corect acest instrument! Si te-as sfatuii sa nu investesti prea mult de inceput! Alege clasica de inceput parerea mea!

| nyancat1775 explică (pentru Thunderstruck):

Multumesc happy