| sese_9354 a întrebat:

Salutare...asi vrea sa va intreb si eu cum pot sa ajung cantaret am piesele mele dar n pot nici cum sa ma lansez ce sa fac?cryingcryingcryingcrying

15 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Cauta un profesor de canto, sa te indrume spre un anumit gen de muzica. Strange niste bani si inregistreaza macar 1-2 melodii la un studio profesionist. Apoi trimite melodiile la niste case de discuri din Romania. Poti incerca si in strainatate, de exemplu in Polonia muzica din Romania este foarte apreciata, am vazut melodii in limba romana si engleza in Top 30 - www.eska.pl. Fa-ti cont pe Myspace, YouTube sau pe Myband (acolo am vazut multi artisti debutanti...) Poti sa incerci sa iti faci si un website(sunt si site-uri care iti permit gazduire gratuita) Chestiunea cu site-urile este doar pentru promovare... Mult Succes! :)

| sorin a răspuns:

Ce au facut multi in cazul tau, se duc la fund ca altceva nu prea ai ce face, canti pentru tine si pentru prietenii taisad

| Swabia a răspuns:

Pe ce gen vrei sa te lansezi?!

| Swabia a răspuns:

Scuzati`ma ca am intrebat pe ce gen vrea sa se lanseze!
Daca stiam ca va deranjeaza nu mai intrebam! laughing)laughing)

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

Daca ai talent atunci esti p calea ce buna.eu compun versuri de melodii. dar degeaba, daca nu prea am talent la cantata degaba le compun. oricum eu iti urez succes in continuare.

| florar a răspuns:

Trebuie sa iti faci un cd demo si sa te duci la un post de radio sa te indrume mai departe.

| teopinkrose a răspuns:

E mai greu...ca sa te lansezi iti trebuie BANI, nu gluma... unii au noroc si ii descopera o vedeta talentul...sau,ia-o cu incetul...mai intai da spectacole la scola ta(liceu. facultate.)...

| dyav0litza a răspuns:

Ai incercat sa semnezi un contract k o casa de discuri?

| SpikE a răspuns:

Cauta pe google!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Le pui pe YouTube.
2. Un plictisit le va vedea şi se va prăpădi de râs.
3. Cel mai probabil vei ajunge pe cocalari.com
4. O să fii chemat la o emisiune de căcat unde lumea-şi va bate joc de tine.
5. Eşti cunoscut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posteazate pe you tobe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punele pe yotube si poate iti gasesti un sponsor si eu asa vreau sa fac fratewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate dac vrei sa ajungi
trebuie sa ai multe milioane

| Vende7a a răspuns:

Cati ani ai? Si eu vreau sa devin cantaret... daca suntem de aceeasi varsta si daca esti din Bucuresti poate ne intalnim sa vorbim.