| icsbooy a întrebat:

Salutare. cine stie un link sau numele la acea melodie... este de fapt o sarba sau hora, in care se joaca in mai multe moduri, in pas pitic, inapoi, mai rapid, se schimba echipele de dans, etc. dau funda big grin

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
mai multe detalii..nu imi dau seama despre ce ar fi vorba. poate fi pinguinul/brasoveanca.
O zi bunahappy

| icsbooy explică (pentru caramela):

Nu creste ritmul melodiei, cum sunt la cele 2, e cantata de un cantaret, si spune el cum se danseaza, exemplu, "foaie verde de trifoi acum dansati in pas vioi" "foaie verde si un chimbir acum dansati inghemuit" ceva in genu...

caramela
| caramela a răspuns (pentru icsbooy):

Pff ceata totala.