| Guardian0 a întrebat:

Un top al melodiilor Lanei del Rey?(daca va place ). Credeti ca ar trebui sa fie promovat mai mult un asemenea stil de muzica sau chiar cantareata in sine? De ce?

Răspuns Câştigător
| MauriceCorelli a răspuns:

1.Ride
2.Yayo
3.Lucky Ones
4. Dark Paradise
5. Young & Beautiful
6.Blue Jeans

Da, e ceva din cu totul alta liga, dar nu prinde stilul asta. Pai, calitate, vericule, de aia trebuie promovat. Tipa e o incrucisare intre Edith Piaf si Monroe, plus flerul ei propriu. Cand am dat de ea, stiam ca nu am mai ascultat niciodata un pop de genul ala. E muzica senzuala, la propriu.

5 răspunsuri:
| AnimalIHaveBecome a răspuns:

1.Blue Jeans
2.Summertime Sadness
3.Born To Die
4.Carmen
5.Damn you
6.Video Games
7. Dark Paradise
Asemenea stil de muzica ar trebui sa fie mult mai promovat, deoarece dupa parerea mea transmite mult mai bine diferitele sentimente care pun stapanire pe noi la un moment dat.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu chiar nu înțeleg cum poate asculta cineva chestii atât de lente și fără ritm.
Nu am nimic cu melodiile lente. Sunt melodii lente care-mi plac și mie. Dar e muzică. Ar trebui să fie ceva cu mai multe note, cu un anume ritm, nu doar lălăială pe un instrumental plictisitor.

| Duciuc_Ligia_1992 a răspuns:

Wøodenpints esti o persoana cu o cultura muzicala foarte redusa banuiesc ca iti plac foarte mult manelele.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Duciuc_Ligia_1992):

Dacă nu-mi place cum cântă aia, asta înseamnă căautomat îmi plac manelele? Pentru tine există doar Lana Del Rey și manele? Și-mi vorbești mie de cultură muzicală redusă?
Ai dat măcar un click, așa de curiozitate, pe profilul meu să vezi ce ascult?

| Lina1993 a răspuns:

Lana del rey ma impresioneaza prin delicatetea si feminitatea melodiilor, gingasia lor. Este o cantareata originala, versurile sunt sarmante si misterioase, chiar daca in general ascult mai mult metal si old school-rock, o apreciez foarte mult. Ma sensibilizeaza.
Astea sunt cateva dintre melodiile mele preferate:
-Damn you
-Serial killer
-Born to die
-Hey Lolita, hey
-National Anthem
-Ride
-Young and beautiful