| youaremyfavouritecolour a întrebat:

Voi ce credeti:ar mai trebui ca muzica populara sa fie ascultata si apreciata(ma refer la toate zonele fiecare cu folclorul specific)eu cred ca da deoarece totusi suntem inca romanii si e destul de frumoasa. dar cu siguranta vreau sa stiu si parerea voastra

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca ascultam muzica usoara, rock sau clasica la greu, cateodata mai trebuie sa ne aduce aminte si de adevaratele noastre origini si sa ascultam muzica populara.
Nu este chiar asa de rea precum spun unii, dimpotriva, versurile sunt destept scrise.

3 răspunsuri:
| youaremyfavouritecolour explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru sustinere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

Eh, cu placere!

| xCat a răspuns:

Exista vreo 3 canale TV cu muzica populara, se pune la multe spectacole, e destul de promovata. In + apare si la emisiuni(la Romanii au talent au fost o gramada de participantii cu muzica populara). Eu zic ca-i apreciata destul!