| anonim_4396 a întrebat:

Voi la un chef ce muzica ascultati? http://www.youtube.com/watch?v=GISu8sWYe3w
http://www.youtube.com/watch?v=-Z_EAe0Lclk
http://www.youtube.com/watch?v=gdoOhvUOxNk
http://www.youtube.com/watch?v=KwnEvhz0Eyc

pe muzica asta simnti ca traiesti nu pe rock = muzica pentru handicapati mintali

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Holocaust a răspuns:

YOU CAME TO THE WRONG NEIGHBORHOOD, MOTHERF'UCKER!
Sunt eu scrântită dacă am impresia că la o petrecere merge şi asta: http://youtu.be/5UWRypqz5-o?(interogaţie retorică-SHUT UP!)
P.S.:Mă piş pe manelele tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Paulla a răspuns:

Porcăriile alea nu pot fi considerate muzică. Nu ştiu ce 'simnţi' tu pe ele, da' eu sunt destul de sigură şi fără să le ascult că nu transmit absolut nimic.
Rock-ul nu poate fi comparat cu aşa ceva. E ca şi cum ai compara Rusia cu un sat din Africa ca forţă militară.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Tu la 14 ani sti tot

| Dumnezău a răspuns:

Chefurile sunt de căcat, ori pentru penali ce se vor mari sociabili prin dantuiala aia penibila, numita house(manea electronica) sau manea.Cum eu nu merg la chefuri, si alte labareli din astea de oligofreni mega-sociali, n-am nicio problema.Manelele prostesc si topesc creieru',iar rock-ul,metal-ul si cateodata,rap-ul, il fac sa proceseze si sa lucreze, ceea ce si trebuie sa faca omul.La munca cu voi,nu la petreceri,ca de aia a decazut rasa ce-am tot plamadit-o eu spiritual de mii de ani! Tu-va mama-n gat, ca n-ati vrea unul sa faceti ceva constructiv, numai distractii aveti in cap.Nici nu mai merita sa te injur.

| Ecea a răspuns:

Eu nu merg la petreceri prietene, nu am ce cauta acolo.Intr-o adunatura de oameni de 2 bani care dau din sunci nu am ce sa caut.
Petrecerile sunt pentru oamenii cu un nivel de cultura generala minimal si o educatie precara. Oameni care nu au altceva mai bun de facut.

Prin absurd presupunand ca m-as afla la o petrecere,as prefera sa se asculte jazz,cafe,blues,rock&roll, pop ba chiar si muzica de petrecere romaneasca gen Radu Ile, nu ma deranjaza.

Rock-ul nu este o muzica potrivita pentru o petrecere.de acord cu tine, rock-ul este un capriciu, dar sa faci o asemenea afirmatie mi se pare putin depasita de limitele bunului simt.

| thegatekeeper a răspuns:

In primul rand, nu inteleg cum poti sa compari rock-ul cu asemenea "gen muzical", ca sa nu ma exprim altfel. Nu imi pot imagina ce-ti transmit tie "melodiile" acelea, insa nici nu ma astept sa intelegi ce inseamna muzica rock si nu trebuie sa zici mai mult ca sa imi dau seama ca generalizezi cu o mare ignoranta, fara sa ai macar habar de ceea ce inseamna cu adevarat rock-ul. O melodie rock are un mesaj, niste versuri gandite si transmite infinit mai multe decat iti poti tu imagina. Insa o manea ce transmite, in afara de un ritm penibil pe care au fost trantite niste versuri si mai penibile, facute ca sa se fataie unii la "chefuri"? Nimic. Si nu merg la niciun asa-zis "chef", deci nu am de-a face cu asta. In concluzie, chiar nu isi are rost comparatia ta si nu o sa ajungi sa intelegi genul acesta de muzica niciodata, asa ca ramai cu manelele si asta e.

| Alex06 a răspuns:

Bai, asta desteptul cu manelele tale, prima data gandeste ce vorbesti, daca crezi ca muzica rock e doar cu descreierati care zbiara atunci problema ta, mai uitate cum canta si alte trupe de muzica rock din lume nu doar iti da cu parerea...Vi tu aici cu manelele tale care se lauda toti ca au bani si au valoare, nici nu poti sa spui ca e muzica asa ceva.....Incearca un Scorpions, Bon Jovi, Green Day si vei vedea diferenta