| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac o cariera ca solist intr-o trupa rock... Da nu stiu cum sa incep, am nevoie de niste sfaturi, nu am prieteni cu care sa imi formez o trupa rock.
Am 16 ani...si cred in talentul meu, cred chiar ca voi ajunge un solist bun in muzica rock. Vreau sa cant Hard Rock, Alternative rock. Parintii mei nu vor ca eu sa cant muzica rock.straight facestraight face
Va rog dati-mi niste sfaturi, chiar vreau sa o i-au in serios!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| thelasthero a răspuns:

Du-te la x factor romaina au talent sau vocea romaniei

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Poti sa imi dai si mie adresa ta de email ca as vrea sa mai comunicam pe viitor!

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Ok, cred ca o sa mai am nevoie de ajutorul tau!
Da vreau sa stiu si eu cati ani ai? Daca vrei sa imi spui.

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

M-ai am si eu o intrebare:
Pot tipa foarte mult si cand ma opresc ma doare in gat cam un minut si dupa aceea imi trece.
Este un avantaj la vocea mea ca tip foarte mult si nu ma doare gatul?

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Salut!
Mai am si eu o intrebare. I-au de la cineva o chitara si nu are husa la ea.Si trebuie sa o car fara husa.Se intampla ceva daca o car pe vremea asta?
S-au daca as putea sa o pun in altceva?
Merg cu ea putin prin oras apoi cu autobuzul si vreau sa stiu daca ii se intampla ceva...straight face

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Vreau sa iti multumesc ca mi-ai spus sa ii studiez vocea lui axl...
Am facut ceva progresii de cand am incercat sa scot noatele ca in melodiile lui... daca nu m-am exprimat bine sorry.
Sper ca pe viitor sa ma mai ajuti cand am vreo problema...

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Spune-mi si mie o melodie rock romanesca ceva mai hard... pentru ca vreau sa fac un cover.

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Thanks...Interesanta trupa.

Răspuns utilizator avertizat
| RockMe a răspuns (pentru RockinLife):

Daca nu gasesc, o sa fac un cover la o trupa care canta mai putin mai soft...

Răspuns utilizator avertizat
| lviu100 a răspuns:

Si eu vreau sa fiu intro trupa rock am voce dar trebuie sa fii din Constanta ....idu meu e liviu. danny

| TheAvenger a răspuns:

Da,te cred că n-ai cu cine.în buzăul rar mai vezi câte un rocker..chiar foarte rar, da păi să mai cânte la vreun instrument.dar, nu-ți pierde speranța.o să găsești tu pe cineva.și de faza cu părinții, crede-mă că știu prin ce treci laughing.da eu una îi las să vorbească singuri până realizează că vorbesc singuri și că n-au pe cine convinge să nu mai asculte rock.

| RockMe a răspuns (pentru TheAvenger):

Nici pana acum n-am reusit sa gasesc pe cineva.straight facestraight face.Am zis sa fac o trupa de screamo, metalcore sau death metal ceva... poate gasesc, acum sa vad ce ma asteapta viitorul!

| Doctorfishadi a răspuns (pentru RockMe):

Vreau sa fiu eu solistul daca asta cauti incawinking.