| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu traducerea corecta la aceste versuri! You re lying - baby why are you breaking my heart? You re crying - baby you're crying Baby, when I m tearing apart You re lying - baby why are you breaking my heart You're crying - baby when I m tearing apart Yes you said...But you know on a night like this I m sitting here alone Where all those dreams you promised me, my love I m so scared of loneliness And no one carred about what I'm thinking But I hear you knockin on my door And nothing hurts forever And you said I m lying - you really think that I m lying to you You re lying - baby why are you breaking my heart? You re crying - baby you re crying Baby, when I m tearing apart Oh, it s raining - oh, it s raining in my heart And I m running back to you Oh, I m playing - playing just a dirty part I ll never make you blue Yes, you said to me that you're jealous And that I m fooling around with other girls But you know, when a love goes wrong nothing goes right Every night I'm running around and they scandalised my name And no one carred about what I m thinking - no one carred about me But how many times can we say goodbey - one day it s over And you said I m lying - you really think that I m lying to you

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Minti- baby de ce imi frangi inima?/ Plangi- baby plangi Baby, cand ma sfasii/ tu minti- baby de ce imi frangi inima/ Plangi- baby cand ma rup in bucati/ Da ai spus... Dar stii ca intr-o noapte ca asta stau aici singur/ Unde sunt acele visurile pe care mi le-ai promis, dragostea mea,/ imi e atat de teama de singuratate/ Si nimanui nu-i pasa ce gandesc/ Dar aud cum bati la usa/ Si nimic nu doare pentru totdeauna/ Si spui ca mint/ chiar crezi ca te mint/ Tu minti- baby/ de ce imi sfasii inima?/ Plangi- baby plangi/ Baby cand ma rup in bucati/ Oh, ploua/ oh, ploua in inima mea/ Si fug inapoi la tine/ Oh, ma joc/ joc doar un rol murdar/ Nu te voi face niciodata trista/ Da, mi-ai spus ca esti geloasa/ Si ca imi fac de cap cu alte fete/ Dartu stii, cand dragostea merge prost nimic nu merge bine/ In fiecare noapte fug si ei imi striga numele/ Si nimanui nu-i pasa ce gandesc/ nimanui nu-i pasa de mine/ Dar de cate ori putem sa ne spunem adio/ intr-o zi se va sfarsi/ Si tu spui ca mint/ Chiar crezi ca te mint?