| mariusinho998 a întrebat:

Am cateva intrebari in legatura cu masonii:
Care e scopul lor?
Nu e in dezavantajul unor oameni daca recunosc ca sunt masoni?
Exista ritualuri cu care pot sa te omoare?
Daca puteti sa imi oferiti si alte informatii orice despre masonerie va rog mult. mi se pare un subiect interesant

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=NV-XsXbHSoI Masonii sunt doar prima treapta din piramida. Urmareste acest link.

| doctorandus a răspuns:

Da, exista ritualuri prin care pot sa te omoare: te plimba legat la ochi, cu franghia de gat si cutitul la piept, iar daca te impiedici e caz de sunat la Salvare.

| Thunderstruck a răspuns:

Cati anisori ai de crezi in "ritualuri"?

| ErrorFound a răspuns:

Nu au un scop, masonii sunt frati. Este o fraternitate.

Nu, nu exista, nu sunt satanisti sau mai stiu eu ce...

Masoneria iti impune sa-ti iubesti si respecti fratele, sa ajuti pe altii mai saraci ca tine si sa fi o persoana buna in general, sa crezi in creatorul universului, oricare o fi asta, masonii referindu-se la el in general ca "Marele arhitect".

| dorelmarc a răspuns (pentru ErrorFound):

Te.inseli.amarnic.Daca.masoneria.impune.asa.ceva.cum.iti.explici.ca:Ceausescu.Iliescu.Hitler.Stalin.Lenin.Einshover.Napoleon.si.multi.criminali.au.fost.Masoni.gradul.33.https://www.youtube.com/watch?v=eDrscByKEUQ&list=PLBF23D048D19E0E73

| ErrorFound a răspuns (pentru dorelmarc):

Ce? Un video de pe youtube?

| dorelmarc a răspuns (pentru ErrorFound):

Dar.cam.ce.ar.putea.sa.te.convinga? .doar.degetul.in.rana?
sunt.oameni.care.au.cercetat.aceste.lucruri.Ceausescu.Iliescu.Napoleon.Stalin.Hitler.Lenin.etc.toti.masoni.de.gradul.33.au.aplicat.ce.spui.tu.mai.sus?rolling on the floor

| dorelmarc a răspuns (pentru dorelmarc):

Masoni.gradul.33.ce.ai.scris.tu.ca.ar.trebui.sa.faca.e
exact.invers