| Alex a întrebat:

Am gasit 2 filme total diferite despre nasterea lui Iisus Hristos.
http://www.youtube.com/watch?v=oMCGrCreHBU&feature=relat ed
http://www.youtube.com/watch?v=48UPtECW6Hs
Cine au dreptate? Crestinii sau musulmanii?
Ce parere aveti?
Pana la urma, care e adevarul?

29 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bineinteles ca crestinii au dreptate.In Biblia noastra este descrisa nasterea Domnului Isus Hristos locul si modul cum au avut loc aceste evenimente.

| Anamaria742 a răspuns:

Crestini au dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| Alișa00000000000 a răspuns:

Crestinii.noi avem intotdeauna dreptate. deoarece la noi s-au intamplat cele mai multe miracole si invieri si asa mai departe ...in nici o religie nu a fost cum a fost la noi. Domnul fie cu voi:*

Răspuns utilizator avertizat
| Alex explică (pentru EmaS):

Sa inteleg ca il faci pe Mahomed mincinos. Am dreptate?

| Alex explică (pentru Anamaria742):

Sa inteleg ca il faci pe Mahomed mincinos?

| EmaS a răspuns (pentru Alex):

Eu spun ca afirm veridicitatea Bibliei.

| Alex explică (pentru Alișa00000000000):

Sa inteleg ca il faci pe Mahomed mincinos. Am dreptate sau nu?

| Alișa00000000000 a răspuns:

Islamu` e o religie si ...crestinismul alta religie ...nu stiu de ce ne certam acum pe profetii arabilor

| Alex explică (pentru EmaS):

Adica il faci mincinos pe Mahomed. Ok, am inteles.

| Alex explică (pentru Alișa00000000000):

Pana la urma, il faci mincinos pe Mahomed. Ok, am inteles.

| Alișa00000000000 a răspuns:

Ma faci sa rad alex.pai e si normal sa tii cu mohamad... daca esti de religie musulmana.dar daca noi suntem crestini e clar ca tinem cu Iisus... tine minte de la mine alex. Iisus Hristos este calea :*.te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema, my love! daca te nasteai intr-o familie de musulmani, considerai Coranul mai presus de Biblie?

| DorelSudoru a răspuns:

Rad cand ma uit la voi...

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca treceam la crestinism!

| Alex explică (pentru Alișa00000000000):

Am zis ca eu sunt musulman? Nu cred. Si Iisus e profet in religia musulmana. Stiai?

| Alex explică (pentru EmaS):

N-ai de unde sa stii. Puteai sa treci la iudaism sau hinduism.

| Alex explică (pentru DorelSudoru):

De ce?

| DorelSudoru a răspuns (pentru Alex):

Fiecare isi sustine religia cu dintiilaughingse aprind pe aici dar putini sunt cei care chiar cred...Acum un argument pentru desaprobarea acestor:
1:Este un intreg univers nu doar o planeta
2:Nicaieri nu sunt mentionate si alte forme de viata si este ilogic sa crezi ca intr-un infnit suntem singuri

| Alișa00000000000 a răspuns:

Stiam ca Iisus e profet in religia musulmana.dar daca nu stiai musulmanii il considera pe Iisus doar un profet...iar noi il consideram cu adevarat fiul lui Dumnezeu, asa ca nu pot sa-mi dau seama de ce noi niste crestini simplii ar trebui sa ne certam pe religia musulmanilor nu are nici un rost!

| Alișa00000000000 a răspuns:

Cred ca daca musulmanii ar vedea cum niste crestini ortodocsi ...se cearta pe religia lor ar rade de noi si cu fundul laughing)...ce ciudat mi se pare! Doamne apara-ne!

| Alex explică (pentru Alișa00000000000):

Musulmanii il considera profet si Mesia pe Iisus. Stiai?

| Alișa00000000000 a răspuns:

Asta nu stiam.si ce treaba am eu mai alex.cu musulmanii? fiecare cu religia lui, stiai ca nu i bine sa vorbim de alte religii.ca, cica ar fi un pacat!

| Alișa00000000000 a răspuns:

Sa stii ca din filmuletul al doilea pe care l-ai dat nu inteleg nimic ca are subtitrare in engleza. si nu le prea am cu engleza! laughing primul e super tare merita un mega like

| Alex explică (pentru Alișa00000000000):

Stiai ca exista un mormant a lui Iisus in India? Nu vrei sa aflii mai multe informatii despre Iisus in afara de religie crestina?

| Alișa00000000000 a răspuns:

Nu ma intereseaza alte informatii din alte religii ...pe mine ma intereseaza doar religia mea nu te supara! dar stii bine ca in ziua de azi sunt tot felul de anti-christi care se dau drept vindecatori pana mea. se dau mari smecheri si de fapt ei sunt nimeni dct adeptii lui satan.

| Alișa00000000000 a răspuns:

Asta e aiurea alex.ce sa caute mormantul lui Iisus in india?winking.tot felul de prostii. netul asta omoara oamenii pe capete

| Alex explică (pentru Alișa00000000000):

Trezeste-te la realitate! Ca exista multe variante despre Iisus. Iti recomand sa vezi un filmul documentar "Iisus in India".