| soimos a întrebat:

Am unele neclaritati cu Treimea.
Oare cine ar trebui sa se alipeasca Treimii ca sa devina dintr-o Treime un Intreg?!
Cumva Diavolul care vedem clar ca are puterea a 2 Treimi? Oare nu este prea mic procentul divin din Treime tinand cont de faptul ca si acea Treime este impartita in 3

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| crynys a răspuns:

Cum are diavolul puterea a 2 Treimi? cum ai descoperit tu asta? Stii cine face parte din aceasta treime sau ce inseamna ea?

| soimos explică (pentru crynys):

Foarte simplu!
Am deschis televizorul si am urmarit stirile de la ora 17 la Pro TV
Si ce am vazut m-a convins definitiv

| crynys a răspuns (pentru soimos):

Nu le-am vazut ideea e ca treimea inseamna ce a zis FortaUniversului mai sus si incerc sa inteleg de ce zici tu ca "Diavolul care vedem clar ca are puterea a 2 Treimi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cine stie sasi raspunda, sunt ei autori basmelor?