| fllu07 a întrebat:

Are vreo relevanță ce religie ai? Si daca vrei sa îți schimbi religia în care te-ai nascut, e păcat?

31 răspunsuri:
| alex598 a răspuns:

In biblie nu scrie nimic despre vreo religie. Nu tare conteaza ce religie ai. Mai important este sa urmezi ce scrie in biblie decat vreo religie anume. Lui Dumnezeu nu ii pasa ce religie ai ci El vrea sa aiba o relatie personala cu tine. Daca il primesti pe Isus ca domn si mantuitor in viata ta, nu conteaza ce religie ai. Stiu ca sunt multi crestini care pun goarte mare accent pe religie dar acesti oameni ori nu au citit biblia, ori nu o iau in serios. O mai spun inca o data: IN OCHII LUI DUMNEZEU RELIGIA NU CONTEAZA.