| RAY a întrebat:

Asa isi iubeste un crestin aproapele? Asa inseamna iubirea fata de aproapele tau
"Nu judecați ca să nu fiți judecați. Căci cu judecata cu care judecați, veți fi judecați, și cu măsura cu care măsurați, vi se va măsura."

https://www.tpu.ro/......e-timp-de/

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

I-am scris un raspuns: Nu vei fi judecat niciodata de cineva mai bun ca tine.

5 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

De ce atatea intrebari cu tema crestina?

| RAY explică (pentru PrintesaGumitaa):

Curiozitati,plictiseala etc

| danut a răspuns:

Ceea ce ai scris tu nu tine de iubire ci de faptul ca nu este timpul JUDECATII. Fiecare lucru isi are locul si timpul lui. Tot oamenii ii vor judeca pe cei pacatosi la Marea Judecata dar acum toti suntem in acelasi loc (oala) iar judecata noastra ar fi plina de subiectivism.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Nu e ca si cum am fi la categoria "Religie" sau ceva.