| Allrc24 a întrebat:

Atei ce parere aveti?
http://www.realitatea.net/......10361.html

55 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Că media prostește oamenii pe zi ce trece.

| hate1t4ll a răspuns:

Preţul petrolul brut se va dubla. El va fi de 200 de dolari pe baril în următoarele câteva luni, combustibilii se vor scumpi, la fel şi mâncarea.

Iranul va fi atacat în maximum doi ani, iar războiul va începe peste tot. Lumea întreagă va intra în război.

Dolarul american se va prăbuşi anul acesta.

Mama ce preziceri, numai un pui de Nostradamus putea veni cu ele.

| anonim4565 a răspuns (pentru hate1t4ll):

Mai nu poti fi sigur ca nu e adevarat.el nu cred ca prezice ci cred ca spune planurile masonilor

| hate1t4ll a răspuns (pentru anonim4565):

N-ai inteles deloc ce-am vrut sa spun, nu?

| anonim4565 a răspuns (pentru hate1t4ll):

Scuze

| Inferno a răspuns:

Da da. Am vazut si eu asta, dar in alta parte. Dadea mai multe informatii de pe situl unde le-am vazut.
De ceva vreme ma documentez despre astfel de lucruri.

| Holocaust a răspuns:

F'uck China! F'ucking bastards!
Americanii au greşit când au aruncat bomba aia deasupra Japoniei. Oricum nu-mi fac griji.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holocaust):

Daca ai fi fost chinez propabil ca nu ai fi scris asta tu nu vezi ca e o propaganda anti china promovata de americanii crestini iubitori care vor sa omoare

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

China e de căcat...şi America la fel.Aşa e, dacă aş fi fost chinezoaică, nu scriam aia.Eram deja la voluntari,pentru kamikaze de-ăia,făceam un bine, renunţând la viaţa mea. Oricum, astea's tâmpenii.Nu le cred, nu-mi pasă, deci nu-mi fac griji.

| Filip23 a răspuns:

Nu-i important atat conflictul cu Iranul, cat reactiile neasteptate care ar putea veni de la statele mari. Speram sa nu fie cazul, avem alte belele.

| Polaris a răspuns:

Cam ca și programul de anul` trecut. Nice try, guys.

| GodBlessYou a răspuns:

Esti sotul lui ema?

| Toluk19 a răspuns:

Iisus marele Mantuitor care a inviat in vecii vecilor!
Raymusic poti sa respecti poruncile lui Dumnezeu fara nici un pacat, dar nimeni nu exista fara pacat, tu inca nai credinta la poarta Raiului trebuie sa scrie > Ateilor este interzis < happy! De cite ori sa-ti spun Cautal pe Dumnezeu, Cautal! El se arata prin minunile oamenilor, prin videcari, vedenii! Pentru asta trebuie credinta puternica!

| kamykaze88 a răspuns:

Sfarsitul e aproape Long live Ragnarok

| JajaAliensHere a răspuns:

Cititi asta http://www.antena3.ro/......53758.html Aici spune mai multe, dar ateii pur si simplu nu vor intelege nimic si vor spune doar aberatii. :\ Ce trist e sa ai creier si sa nu stii sa-l folosesti. Foarte trist, ateilor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Crestinule de ce jignesti ateii?

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca suntem crestini, nu inseamna ca nu avem si momente in care ne varsam nervii pe cate ceva/cineva. Toti avem pacate, fie ca suntem crestini sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Atunci cum te poti numi crestin cand incalci porunci dar nu isi pasa?

| Allrc24 explică (pentru JajaAliensHere):

Noi crestinii adevarati trebuie sa fim tari in credinta.sa credem in Domnul Iisus Hristos pana la ultima suflare chiar cu pretul vietii si suferintei."Nu vă temeţi de cei care ucid trupul, dar nu pot ucide sufletul. Temeţi-vă mai degrabă de cel care poate să piardă şi trupul şi sufletul în Gheenă." si Domnul Iisus a murit pentru noi pentru a ne readuce la Dumnezeu.noi eram in necaz si nu ne-a parasit.acum e randul nostru sa dovednim credinta si iubirea fata de Dumnezeu cum am mai spus chiar si cu pretul vietii. sunt crestin (crestin adevarata ortodox) si nu ma tem sa afirm asta chiar si in fata tuturor masonilor posibili si imposibili.
moarte masoneriei

| JajaAliensHere a răspuns (pentru Allrc24):

Ma bucur ca mai exista persoane care sunt impotriva masoneriei.

| Dandanache a răspuns (pentru JajaAliensHere):

E surprinzator cat de bine iti folosesti tu creierul. De baba Vanga ai auzit?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Ştii că nu pari mai inteligent decât o coajă de nucă când ne insulţi pe noi ateii care alegem din mai multe variante şi voi din una gata făcută?
Ştii cât de penibil eşti când dai un video cu un mason care spune aberaţii şi apoi să asociezi masoneria cu ateii de pretutindeni?
Ştii, ai cea mai vagă idee?

| Dandanache a răspuns:

Si ce ar trebui ateii sa inteleaga din asta? Ok, un mason prezice ceva, si?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are chestia aia cu ateii? nu va veni nici un razboi, dolarul nu se va prapusi niciodata, america niciodata nu va vi in lumea a trea asta sunt basmele unui om bonav, lumea asta e condusa de banii si mereu a fost, masoneria nu are nici o legatura cu ateismul aia cred in zei noi atei nu credem in zei sau ceva supranatural

| Allrc24 explică (pentru anonim_4396):

Intoarce-te la Dumnezeu cat inca e timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Tiam miai zis cand o sa vad un crestin adevarat am sa ma gandesc, intre timp trebuie sa aleg dintre cei 2000 de zei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Cine face ce a spus Iisus sasi intorci obrazul cand cineva isi da o palma? spune-mi o singura persoana din toti crestini? adevarul e ca nimeni nu face ce scrie in cartea aia e ipocrizie chestia asta, spui sa ma intorc la dumnezeu dar ce rau fac acum tiam facut vreun rau?

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiai ca din 7 miliarde de oameni de pe planeta asta, doar 2 miliarde sunt crestini, iar foarte putini dintre ei sunt si practicanti? Eu sunt practicanta, dar recunosc ca mai am scaparile mele, pentru ca toti gresim la un moment dat, dar pentru asta exista spovedania, intelegi? Sper sa nu-mi iei comentariile in nume de rau, dar ma calca pe nervi sa citesc atatea blasfemii pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Sunt 2 miliarde dar nimeni nu respcta ce scrie in biblie in fine restul de 5 mld vor arde in iad nu-i asa? deci ce vina are acea pers ca nu cunoste crestinismul?

| Allrc24 explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu am spus ca imi faci mie vreun rau.dar e datoria mea de crestin sa iti spun despre Dumnezeu si te indrum pe calea cea dreapta. nu am nimic cu tine.

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te nasti asiatic, de exemplu si tu stii doar de budism, dar ai fapte bune si ai dus o viata curata, ai toate sansele sa te mantuiesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Consideri ca nu sunt pe calea cea buna? pai ce fac rau? am omorat pe cineva? fur cumva? facem pariu ca respect poruncile alea mai mult ca multi crestini iar cand ajut nu o fac din interese ca ajung in rai

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Da budistul ala nu se botezeaza in nici o religie

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Deci dumnezeu e impartit pe continente?

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu respecti tocmai cel mai important lucru. Nu ai respect fata de Dumnezeu, pentru ca refuzi sa crezi in divinitate, iar atunci cand rupi legatura cu Dumnezeu, esti pierdut. Eu si Allrc24 nu facem decat sa incercam sa te intoarcem pe calea cea buna.

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu la asta m-am referit, ci la faptul ca nu conteaza ce religie esti, atat timp cat nimeni nu ti-a explicat de Iisus Hristos, nu e vina ta ca esti budist si daca mai faci si fapte bune pe deasupra, te mantuiesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Cand am sa vad un adevarat crestin am sa ma gandesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Dar budismul neaga zeul evreilor stiai?

| Allrc24 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai mintit in viata ta? nu ai injurat in viata ta? nu ai furat in viata ta? nu ai fost violent niciodata in viata? ai 2 variante:fie chinul fie fericirea.normal ca faci binele sa ajungi in rai la fericire e logic.alta varianta nu exista.
Sa iti spun un lucru. poti face tu cate fapte bune vrei. fapte eroice, pline de virtuti dar nimic din toate acestea nu te va mantui.
odata ce adam si eva au cazut in pacat Dumnezeu trebuia sa faca dreptate, in speta sa-i pedepseasca.imi vei spune ca e crud si nemilos ca nu l-au dat nicio sansa.nu ar fi fost corect fata dse ingerii cazuti(demonii) caci si ei au pacatuit si au fost pedepsiti. daca omul nu era pedepsit nu era corect.plata pacatului este moartea.noi toti trebuie sa ne petrecem eternitatea in iad.acum intervine dragostea si mila Domnului.Cineva trebuie sa moara pentru pacate. dreptatea trebuia facuta si pacatul pedepsit.dar Dumnezeu stia ca in felul acesta noi vom fi despartiti de el pentru o vesnicie.nici o fiinta umana nu poate duce povara pacatului.am pacatuit impotriva unui Dumnezeu etern trebuie sa sa platim o eternitate. Dumnezeu si-a trimis Fiul la moarte p cruce pentru noi ca El sa ia pacatele noastre asupra lui si sa le sterga.prin moartea sa(Iisus Hristos fiind Dumnzeu) pacatele s-au sters.a fost data o pedeapsa eterna. Dumnezeu este etern. si El a murit. asta a facut Iisus Hristos.noi toti cei care credem ni El din toata inima practic ii vom da lui pacatele noastre si El plateste pentru ele ni locul nostru.ce dovada de dragoste mai vrei din partea lui Dumnezeu? ti-ai sacrifica copilul pentru niste straini? ei bine Dumnezeu a facut asta, pentru ca noi prin pacat am devenit niste straini fata de Dumnezeu. Daca crezi din toata inima ca El a murit pentru tine ca sa poti fi mantuita esti mantuita atat.e chiar asa de greu? e simplu. de asta nu vi fi mantuita doar cu faptele tale bune.pentru ca faptele noastre bune sunt picaturi de bunatate intr-un ocean de rautati.nu au nicio valoare. dc nu vrei sa crezi? dc intorci spatele Celui care te iubeste si sasacrificat pentru tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Nu cred pana nul vad cu ochii mei pe dumnezeu sau un adevarat crestin dar merg pe varianta cu dumnezeu mas convinge, tu crezi ca lui dumnezeu are nevoie de tine sa ma duci pe calea cea buna? daca el exista el comunica cu mine eu cu el

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca tot n-ai inteles la ce m-am referit. In fine, continuam maine discutia prin mesaje private daca doresti, pentru ca in noaptea asta mai am si alte lucruri de facut, dupa o zi obositoare de liceu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Care crestin nu a facut de astea? de furat n-am furat niciodata

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarati crestini sunt dar nu vezi tu
exact Dz are nevoie de noi sa spunem despre El
stii era un om care aproape ca se ineca si veneau cu elicopteru sal salveze dar el refuza si moare
dar spune el Doamne de ce nu mai salvat?
pai de cate ori a venit elicopterul sa te salveze?
pai da el comunica dar doar cu ce-l ce il iubesc
stii si Pavel la inceput era un prigonitor dar totusi el il cauta pe Dz in felul lui dar a venit ziua cand Isus i s-a aratat
cautal daca vrei sa-l gasesti
ti-am spus sa faci ceva
asculta si cauta-l pe El daca vrei sa-l gasesti
si vrei sa vezi crestin adevarat?
pai stii ca ti-am dat niste vodeoclipuri din africa?
in caz ca te-ai uitat era acolo un om care a lasat tot si a mers acolo sa spuna despre Dz
e de la mkine din oras dar a mers acolo si a facut o lucrare minunata acolo
a construit o biserica care inca nu e gata si sa stii ca a contribuit foarte mult
si nu era pe banii statului era pe banii crestinilor
nu dau numele acelui om dar ti-am aratat acel adevarat crestin
si sa stii ca poti sa dai tot ror ce ai daca nu ai dragoste pentru Dz degeaba ai dat
caci daca dai ceva nu inseamna ca esti iertat de pacate
iti mai dau odata acel clip cu acel adevarat crestin

http://www.youtube.com/watch?v=DT7JDyWBNW0

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Aratami real acea persoana s-o vad si eu

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica?

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa tio arat real?
de unde esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Aratami o singura pers care face ce a scris Iisus una singura

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acea din video
cum sa tio arat in realitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la ortodoxi in biserica ce am vazut? popi cu vile, masinii scumpe si uni care se rugau si cand ieseau afara din biserica injurau, pocaiti = pastori materialisti, ipocriti deci unde e crestinul ala adevarat care respecta ce spune Iisus? exista asa ceva? am sa ma intorc cand se vor intoarce toti crestini la dumnezeu nu la ipocrizie ca acum

| Allrc24 explică (pentru anonim_4396):

Da exista asa ceva.ai auzit de sfinti? eu s-au nevoi in pustiu si s-au rugat neincetat Domnului.au donat toata averea si au plecat.ei ce castig material urmareau?

| JajaAliensHere a răspuns (pentru anonim_4396):

Pastorii sunt protestanti. E o diferenta de la cer la pamant intre protestanti si crestini.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Multi au dat averi ca sa le fie iertate pacatele stiu de asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Deci vom arde in iad?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate se vor implini asa cum este scris; cerurile si pamantul vor trece dar slovele din cartea aceasta nu vor trece fara a se fi implinit litera cu litera.