| Duucu a întrebat:

Ateii ce fac de Craciun? Stau si privesc cum altii sarbatoresc? :]] Stiu ca pare intrebare prosteasca, dar ma intreb si eu...

37 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Eu mă bucur de mâncare, bani şi de orice altceva gratis care mi se dă o_o
În rest nu-mi pasă :3
Baft'!

| Zenicide a răspuns:

Sex.

| Ebixa a răspuns:

La fel ca si """Crestini""":cluburi, bautura, femei, distractie.Asta inseamna craciunul pentru Romanii nostri.

| georgeceltoma a răspuns:

Sunt o gramada de credinciosi care sarbatoresc si nu stiu ce.
De exemplu tu stii care sunt zilele craciunului, ce simbolizeaza, care sunt culoriile specifice, unde a aparut prima oara aceasta traditie, de ce se impodobeste bradul? de ce in Romania se fac sarmale si se bea vin de craciun?
Sau sarbatoriti doar mancare si bautura?

| EmaS a răspuns:

Devin crestini!

| DyNo a răspuns:

Craciunul, era o sarbatoare ariana considerata pagana, "Soarele Invingatorilor", aceasta a fost acoperita de Biserica Judeo-Crestina, plasandu-se data nasterii lui Iisus, si asa au transformat o sarbatoare ariana, pe care o considerau pagana, intr-una crestina.
Cred ca ateii se bucura si ei de sarbatoare impreuna cu familiile lor, nu au voie? De-a lungul timpului de Craciun nu se sarbatoreste numai nasterea lui Iisus, ci si traditia cu Mos Craciun.
Cred ca daca o sa intrebi unele VIP-uri ( Very idiot person ), care nu stiu nici macar ce se sarbatoreste pe 1 decembrie, ai exemple destule pe la televizor, de ce sarbatoresc Craciunul, o sa-ti spuna toate bazaconiile care le vin in minte, dar nu ca se sarbatoreste nasterea lui Iisus, de catre crestini.

| dracu14 a răspuns:

Eu de craciun beau cola si mananc sarmale, la mine in familie craciunul e doar un pretext pentru o reuniune de familie

| Mădă0611 a răspuns:

Tu daca sarbatoresti Valentine's day, sarbatoresti sfantul sau ziua indragostitilor? Eu de craciun sarbatoresc iarna, bradul, inexistenta lui Mos Craciun, mananc sarmale, tort cu crema de caramel drooling drooling drooling (e deja traditie) s.a.m.d.

| Labyrinth a răspuns:

Eu de crăciun mă văd cu soră-mea (vine în ţară de sărbători), râdem, glumim, ne simţim bine. În general aşa se întâmplă. Ah, şi de crăciun simt o nevoie mare să ascult Slayer.

| Polaris a răspuns:

Îl invocăm pe Satan.
Cum?
Așa!
http://www.youtube.com/watch?v=58cgorPqQU8

| Kosuchin a răspuns:

Sarbatorim Saturnaliile romane ~

| Filip23 a răspuns:

Tu nu poti. Poate doar coate de masa sau suturi in bordura.

Răspuns utilizator avertizat
| Filip23 a răspuns (pentru lolosaurus):

Eu am parerea ca ID-ul tau corect ar fi labazaurus...

| Kabuto79 a răspuns:

Pentru mine spiritul Craciunului nu are nici o legatura cu Isus sau etc, eu ma bucur de iarna si de fericirea celorlalti

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu se gaseste cuvantul Craciun.Pentru un adevarat crestin, ghidul este Biblia, nu obiceiuri, traditii.

Răspuns utilizator avertizat
| PotcaPădurii a răspuns:

Mananca, beau si ***...

Răspuns utilizator avertizat
| Filip23 a răspuns:

Labazaure, e o caracteristica a omului de nimic sa loveasca prin insultarea mamei. Insa cred ca esti impacat cu nivelul tau. Iar cei de pe aici cred ca deja te cunosc.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu trebuie să nu te simţi bine şi să nu petreci doar pentru că nu crezi fiind ateu.
Eu de Crăciunul acesta mă gândeam să dansez pe mese.
Pe curând!

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru dracu14):

Si ascultam heavy metal \m/ laughing Sa le asuprim manelele vecinilor cu niste muzica buna.O sa fuga ca soparlele din bloc cand o sa bag un Symphony of Destruction happy

Răspuns utilizator avertizat
| Filip23 a răspuns (pentru lolosaurus):

Labazaure, a fost o replica la postarea ta cu asterisc, fara sa intru peste mamica ta, nu cred ca o sa am nevoie vreodata de tigari Plugar sau sosete de la voi. Un weekend relaxat!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Ebixa):

Vrei sa zici crestinii, cu mentalul imprumutat din vest.

| LegionarulRoman a răspuns:

Si de Halloween ce faci? Vi sa ne tai cu sabia? Vezi ca s-ar putea sa t-eu ei in freza de la 'Crestine"

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Kabuto79):

De fapt parerea mea ca Nastere lui Iisus Hristos este sarbatorita corect pe calendarul vechi(pastrat de rusi, de sarbi etc), deci ai dreptate ce legatura are "craciun" cu nasterea lui Iisus?

| LegionarulRoman a răspuns:

Daca ai sa observi, ateii sunt de fiecare data, nonstop, pe TPU, oare ce viata au si ce inteligenta au?

| LegionarulRoman a răspuns (pentru lolosaurus):

Sa ne intalnim fata in fata si sa vedem cine este mai abil in vorbe! Deci cu ce iti demonstrezi tu superioritatea mintala? Injurand? Penibil!