| navarre a întrebat:

Auziti fratilor,, mancare sfintita"http://www.youtube.com/watch?v=qfKF-TRMeyA&feature=relmf u
Cum se poate explica (din punct de vedere ortodox) daca aceii oameni in fuste,călugări,popi,sunt veriga de legatura cu Dumnezeu, cum de a inbolnavit tot satul cu infectiia aia de mancare?

4 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Prea tare laughing

| Serenade a răspuns:

Nu au avut suficienta credinta in Domnul cand au mancat pestele, iar Dumnezeu i-a pus la incercare pe bietii oameni, dar uite ca Domnu nu le-a luat viata, deci este o minune Dumnezeiasca si un semn ca Dumnezeu ii iubeste. Poate data viitoare isi fac 666 cruci inainte sa manace si nu doar 10, ca sigur asta a fost cauza.

| Inferno a răspuns:

Nu a fost sfintit cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat