| Ralukita14 a întrebat:

am si eu o mica problema maine merg la un orfelinat si facem program cu copii de acolo (un fel de scoala duminicala ) si am nimerit la grupa mica si nu prea stiu ce jocuri crestine sa fac cu ei, fiind asa de mici trebuie ceva simplu si distractiv ca sa inteleaga.
Va rog frumos putin ajutor

3 răspunsuri:
| Céline7 a răspuns:

Intreaba pe fiecare copil ce stie despre Dumnezeu iar cel care va raspunde cel mai frumos dai o recompensa!

| Ralukita14 explică (pentru Céline7):

Multumesc mult pentru idee dar am nevoie de mai multe jocuri si putine vorbe laughing

| sinx a răspuns:

Jocuri crestine? Dupa ce ca au avut ghinion in viata, ii mai si indobitocesti? Si eu ma duc la o casa de copii cat de des pot, strang impreuna cu niste prieteni bani cu care le cumparam tot ce au nevoie. Sunt in jur de 15 copii acolo si nu le lipseste nimic. Cu toate astea, nu am deschis niciodata subiectul religie, pe de-o parte pentru ca sunt ateu si pe de alta parte pentru ca nu vreau sa ii bag in oala asta cu laturi numita religie.