| Amedeia a întrebat:

ce credeti despre iluminati? is asa puternici ei cum se zice? si asa de bogati?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sunt mii de organizatii secrete in lumea asta...

Illuminati a devenit popular in,, western media,, mai ales dupa filmul Angels & Demons din 2009.

Lumea parca s-a tampit atunci.

Si in plus fata de masoni, nu exista nici o dovada ca Illuminati inca mai exista.

Ea a fost o organizatie creata in 1776 care nu a rezistat oficial decat pana in 1785.
Exista teorii cum ca exista inca din antichitate in grupuri mici care apareau si dispareau....sub o alta denumire.
Daca au existat si inainte de 1776 atunci probabil ca au fost grupuri separate.

Sunt multe exagerari...

| RAY a răspuns:

Logic ca daca ai banii conduci totul in jurul tau exact ca in natura masculul dominant controleaza pe alti prin fizic sau prin ca are mai multa hrana vezi exact ca la noi asa de mult ne asemanam cu cimpanzeii e incredibil,, iluminati a fost un grup de rationali dar au disparut

| sublime89 a răspuns:

"Se zice". Cine zice? Ce dovezi ai vazut tu din partea celor care sustin asa ceva?

| NAdrian a răspuns:

Epoca iluminismului a trecut, incetati odata cu intrebarile astea.

| Kalla a răspuns (pentru NAdrian):

Iluminismul si illuminati sunt doua lucruri diferite.

| ErrorFound a răspuns:

Ma...
Puternici sunt, bogati sunt, influenta au, dar exista altii si mai rai ca ei. Opus Dei si Grupul Bildenberg de exemplu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este adevarata aceasta organizatie secreta. Dar uite, mai multe poti citi chiar tu aici.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

O zi placuta!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Illuminati nu exista.
De fapt a existat acum multi ani dar acuma nu mai existawinking
Ei nu sunt bogati pentru ca nu exista!

| Crâstoşelul a răspuns:

Vrei sa-ti spun cum devii iluminat?

stai cu fata la soare