| Valentinadm a întrebat:

Bună. Dacă de nervi am zis un lucru și m-am jurat pe Dumnezeu și pe viața mea că nu mai fac acel lucru (i l-am scris unei persoane in mesaj, că jur pe Dumnezeu și pe viața mea că nu o să mai vorbim)...și acum îmi pare rău că am jurat la nervi așa ceva și îmi vine să vorbesc cu acea persoană, pot păți ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce, te manaca limba?
Daca ai jurat tine-ti promisiunea si NU mai contacta acea persoana niciodata, macar dovedesti ca esti un om cinstit, nu un mincinos...

| T0Teu a răspuns:

Nu poti jura orice si oricum si dupa sa nu iti implinesti promisiunea, mai ales daca L ai implicat si pe Dumnezeu. Invata te ca de acum înainte sa nu mai juri daca nu poti tine juramantul

| EestiSodalane a răspuns:

Da, poți păți multe. Nu mai jura niciodata pe nimic. Nu înțeleg de ce oamenii simt nevoia să jure. Se deduce că atunci când nu juri nu te ții de cuvintele tale. Iar dacă nu te ții de ele nimeni nu te respectă.