| DeanSam a întrebat:

Stie cineva vreun site unde e postata Biblia Satanista in romana? Sau daca aveti asa ceva pe acasa la voi sau prin PC. Ma puteti contacta la ID-ul de mess c_b_2011_love daca e. Multumesc mult.

41 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Stii ca esti expus pericolului de a ajunge in iad?

| BlackSulphur a răspuns (pentru EmaS):

Pentru simplul fapt ca citeste o carte? Foarte interesant, misterioasa caile lui dumnezeu! Si este si mai misto ca-l avertizezi/ameninti cu iadul pe unul care nu crede in el (Cel mai probabil, sau poate nu).
Acuma, revenind la intrebare: Nu este in romana din cate stiu eu. Insa sunt copii.PDF a cartii (in engleza) pe unele site-uri. Sigur gasesti tu undeva!

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Am tras o portie buna de ras dupa ce ti-am citit raspunsulrolling on the floor).

| EmaS a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ce ma bucur ca te-am binedispus!

| DeanSam explică:

EmaS...putem vorbi pe Yahoo, te rog? Daca vrei.

| dracu14 a răspuns:

Http://www.teologiepentruazi.ro/......online-ro/
lectura placuta, este mult mai interesanta decat cea crestina

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru EmaS):

Hahahaha ce amuzant a fost raspunsul asta

| EmaS a răspuns (pentru DeanSam):

Depinde despre ce vrei sa vorbim.Scrie -mi in privat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pai Satan, diavolul doreste raul la oameni si niciodata binele, el se bucura cand noi suferim si il doare in cot cand noi suferim, suntem tristi, pierdem pe cineva drag etc.Cand suntem fericiti sau avem un plan binecuvantat, el ne pune bete in roate, energia lui negativa.Acum nu va imaginati ca diavolul sau satan este un dracusor rosu cu coarne, el este energie negatica, inger cazut, forta negativa..Parerea mea.
Singurul care iti vrea binele este Mantuitorul Iisus Hristos.El este Calea, Adevarul si Viata. Apoi vine familia si adevaratii prieteni.La ce te-ar putea ajuta o biblia satanista? Eu zic sa iti folosesti timpul facand ceva util, citind o carte, facand sport, participand la concursuri, vizionat filme frumoase si spectacole nu sa citesti lucruri necurate si mai ales inutile.Si stii ca pana la urma binele invinge indiferent de obstacole.Binele invinge rau chiar daca uneori pare ca raul a invins.
Numai bine

| DeanSam explică:

Pe privat? Sunt cam praf pe forumul asta, azi mi-am facut cont.

| DeanSam explică:

Ma bucur ca esti credincios, Alan.

| GizazCraist a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Tu stii in ce consta satanismul lui LaVey nu?

| DeanSam explică (pentru EmaS):

Sper ca asta e privatul.

| iusy98 a răspuns (pentru BlackSulphur):

In afara faptului ca ai persiflat pe cineva care a dat un sfat(adica scopul acestui site) si i-ai spus ca (si aici citez):,, Sigur gasesti tu undeva!'' nu vad ajutorul tau.

| DeanSam explică:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui, iusy.

| BlackSulphur a răspuns (pentru iusy98):

Si tu ai ajutat mult. Exprimare libera?

| Al99 a răspuns:

Biblia pentru pacalici satanisti o gasesti singur pe google.

| Guildo a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Hai mai frate lasa-ma! Vorbesti de Satan, parca il cunosti personal, nu realizati cat de penibili sunteti, acum sincer, deja ma plictisesc povestile voastre cu ingerul cazut si Fat Frumos din lacrima. Nu vedeti ca traiti intr-o lume in care doar cei rationali pot sa profite de pe urma fraierilor.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Guildo):

Eu am citit cateva carti ale Sf.Parinti si in Sf.Scriptura.Si multe multe carti spun asta si detaliaza despre asta.Nu sunt doar niste simple povesti. Energiile negative exista.Iar cine poate sti mai bine despre satan decat Iisus care chiar ne-a zis sa ne lepadam de satan?

| Guildo a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mie nu mi-a zis nimeni nimic, nu l-am cunoscut pe Isus si nici tu nu l-ai cunoscut. De unde stiu ca Isus Hristos nu era doar un simplu dulgher, care s-a dovedit a fi un bun orator si cu talentul sau, a reusit sa stranga in jurul sau adepti. Romanii l-au eliminat din cauza ca era impotriva dictaturii, iar dulgherul Isus, a murit si cadavrul sau a fost furat, pentru a se creea aceasta poveste despre invierea lui, cand in realitate, acesta era doar un martir. Poate Satan era doar un inger care a incercat sa scape din sclavia lui Dumnezeu, dar acesta l-a pedepsit aspru. Totusi, astea sunt povesti echivelente cu cele ale Olimpului, iar lumea a evoluat, insa, se mai gasesc oameni naivi ca si tine.

| Lizzu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Tot ce afirmi stii din carti...si noi toti de altfel stim tot din carti. Nimeni nu vorbeste de experienta personala, iar daca vorbeste nici aceea nu e demna de incredere.
De ce daca d-zeu exista nu se arata pur si simplu?

De ce ar fi atat de greu? De ce sa stea undeva intr-un loc izolat si sa se uite la noi ca la un reality show pe Pamant?

Cat timp credeam nu mi s-a aratat, poate in viitor cand nu voi mai crede deloc, mi se va arata.
Am auzit o gramada de marturii ale ateilor convinsi care au trecut prin experienta de a-l vedea, dar si aceea in moarte clinica. S-ar considera un vis.

Daca nu exista NIMIC acolo sus undeva in cer? Daca traim o viata de speranta falsa si minciuna?

Te-ai intrebat?

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Ignorarea cerintelor lui Dumnezeu, si respectarea regurilor omenesti, duce doar intr-un singur loc.

| dracu14 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Satana,nu satan,biblia satanica este scrisa de Anton LaVey,religia creata de LaVey este singura care nu incearca sa schimbe natura umana ci te invata sa te accepti pe tine, daca crestinismul te invata sa crezi ca esti inferior unui zeu, satanismul te invata ca omul este mai presus decat orice zeitate, este o carte foarte interesanta, dar na...e ''necurata''

| Kabuto79 a răspuns:

Estebig grin kabuto_cosmin daca mai doresti detalii

| Kabuto79 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Acel Mantuitor iti vrea binele doar daca il pupi in cur. Satan este neutru fata de cei care sunt neutrii LUI.

| Kabuto79 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Satan s-a impotrivit dictaturii acestui dumnezeu... desi el stia 100% ca nu are nici o sansa tot a facut-o, asta inseamna demnitate si onoare

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Guildo):

Citeste articolul de pe site-ul acesta si te vei lamuri, esti intr-o mare eroare.Vei vedea ca Invierea Mantuitorului este complet adevarata si valabila si nu exista dubii in cazul furtului cadavrului lui sau a altui lucru mincinos.
Linkul e:http://www.everystudent.ro/dincolo/

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Lizzu):

Dumnezeu este prezent prin Sfinti, prin numeroasele minuni ale lor(citeste despre Sfantul Nectarie si mununile lor precum si a altor Sfinti)prin rugaciuni ascultate, prin intamplari si experiente supranaturale, prin supranatural, prin Sf.Scriptura,prin slujbe, prin TOT. Dumnezeu este pretutindeni.Sa fim seriosi, teoria cu am aparut din nimic si nu exista o forta Creatoare Inteligenta care sa ne fi creat e o mare minciuna si prostie.Cum sa crezi ca nu avem Creator cand orice efect are o cauza? Cum sa crezi ca am aparut dintr-o explozie si ca ne tragem din niste maimute? Sau cum sa crezi ca viata aceasta nu are niciun sens, am aparut la intamplare si murim si disparem in neant.Pai ce rost mai are? Viata este chiar asa? Trist daca e asa.Dar nu numai asta ma face sa nu fiu ateu ci mai ales fiindca am trait o experienta prin care Dumnezeu mi-a aratat ca ma iubeste, eram o ''leguma'' stand la pat sau intr-un spital sau mort daca nu era El.Si ce am facut eu? Eu care nu frecventam deloc Biserica si nu ma interesa de El am facut o simpla rugaciune si am zis un simplu iarta-ma.Si s-a intamplat minunea, cel putin eu o consider minune. Apoi a urmat cunoasterea si practicarea religiei crestine. Dumnezeu exista, legile logicii dovedesc asta.In fine. daca tu nu crezi e problema ta, dar nu poti sa spui, de fapt e IMPOSIBIL sa spuibig grinumnezeu nu se arata si nu este prezent printre noi.

| Lizzu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu ca nu cred...sunt intre.
Dar am inceput sa ma trezesc din somn si sa caut explicatii si alte puncte de vedere.

Asta e tot.
Ma bucur sincer pentru tine daca ti s-a intamplat minunea.