| DeanSam a întrebat:

Stie cineva vreun site unde e postata Biblia Satanista in romana? Sau daca aveti asa ceva pe acasa la voi sau prin PC. Ma puteti contacta la ID-ul de mess c_b_2011_love daca e. Multumesc mult.

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Asta nu-mi place mie la creștini, amenințarea.De ce e expus pericolului de a ajunge în iad?
Poate omul vrea să se documenteze.

| EmaS a răspuns:

Sfatul meu este sa nu deschizi portile sufletului tau satanei, pentru ca daca tu ii deschizi, el va da buzna si va fi spre distrugerea ta si a sufletului.

| aabaaab3278 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Dacă citești biblia satanică vei descoperi fraze logice, care te îndeamnă să îți trăiești viața cât mai liber posibil. Dacă ai idei preconcepute, cum au toți cre(ș)tinii din ziua de azi că vei ajunge în alte tărâmuri cum ar fi raiul și iadul ești ușor de manipulat.

| aabaaab3278 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Dacă vrei să știi s-a demonstrat că evangheliștii au fost analfabeți, iar Iisus a existat și a fost un om cu studii în medicină care avea puteri din astea kinetoterapeutice care trezea lumea din comă, evreii proști crezând că îi scoală din morți. Iuda, car nu a fost trădătorul lui, ci a fost parlamentar iar Iisus a ținut morțiș să moară și a aranjat cu Iuda asasinarea lui. După ce a murit a fost scos din sicriu și aruncat în râu. Citește cartea Balanța de Ion Băieșu.

| Addușca a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"Singurul care iti vrea binele este Mantuitorul Iisus Hristos.El este Calea, Adevarul si Viata. „
1. În Dumnezeu există 3 persoane: Tatăl, fiul și Duhul Sfânt
Dacă o luam cu începutul, Dumnezeu l-a creat pe Satana și Isus Cristos. Lucifer ( în sine Satana) era favoritul lui Dumnezeu. Dumnezeu i-a dat puteri. Isus era un simplu om ca oricare. El putea vindeca lumea doar prin Dumnezeu, cu care Satana putea să vindece când vroia, cum vroia și pe cine dorea.
Nu Satana a ruinat pământul și creația Domnului. Păcatele lui Adam și Eva au făcut asta. Pământul nu a fost blestemat din cauza prăbușirii Satanei, ci din cauza prăbușirii lui Adam. Înainte ca pământul să fie blestemat, paradisul era un loc foarte bun, chiar dacă Satana era prezent. Însuși Dumnezeu spune asta. Satana nu era singurul înger care păcătuise, dar era primul. Dar cu cele întâmplate, tot Lucifer era favoritul său big grin.

| David_Irofte_1999 a răspuns:

Daca vrei...
ti-o dau eu, format jpeg(12, 6mb)
id->dirofte@rocketmail.com

| Kira5854 a răspuns:

Nu inteleg de ce criticati cum voi va credeti perfecti pentru ca nu ati avea defecte(perfectiune=calitati+defecte, nu ai defecte, esti stricat...meriti sa mori!). Daca voi il vedeti pe Dumnezeu intruchiparea fericirii, noi spunem acelasi lucru despre Satan. Suntem oameni cu principii si personalitati proprii. Nu sunteti voi in masura sa spuneti ce e bine si ce e rau. De unde stiti ca nu e invers. Vi s-a aratat vreodata Dumnezeu? Ati spus vreodata "Doamne vino si fa o minune daca ma auzi!" si s-a miscat perdeaua, usa, ceva, orice? Nu cred. Eu zic sa va duceti dracului toti crestinii care judecati mult si prost.Conceptia crestinismului e contra satanismului. Pana la urma suntem aceeasi. Daca erati asa credinciosi acceptati lumea cu defecte... Pentru ca perfectiune fara defecte nu exista. Si poate calea noastra e mai buna decat a voastra. Poate va inselati.

| Kassiana1999 a răspuns:

Daca vrei intra pe vreun site si cumpar-o, dar in romana se gaseste pe scribd si este si pdf. Apropo, daca vreti intr-adevar sa discutati asa frumos despre Biblia care este inspirata de Dumnezeu oamenilor, incercati macar sa nu postati, mai bine discutati altundeva.In plus, Biblia nu este facuta ca sa o citesti'ci ca sa o incerci sa o intelegi.Iar cat despre treaba cu sfintii, nimeni nu poate fi sfant pe pamant, cu atat mai putin ar trebui sa ne inchinam practic unor oameni

| Mitra_Rasouli_1931 a răspuns:

Poti sa o iei de la "biserica satanica" intra pe situ-l lor si o sa gasesti. momentan nu a are si traducerea in romana decat in engleza si costa cam in jur de 50 sau 60 de lei.

| Gaby_Gabitzzu_1996 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

""Iar cine poate sti mai bine despre satan decat Iisus care chiar ne-a zis sa ne lepadam de satan?""

Ia inlocuieste Iisus cu Satan si Satan cu Iisus si dupa intreaba te din nou, chiar il cunosti pe Iisus?