| Mirunikaa02 a întrebat:

Buna TPU dau funda celui care ma ajuta cu urmatoarea intebare:Cine trebuie sa participe la botezul unui crestin?

7 răspunsuri:
| ClaraLove a răspuns:

Tu acum iti faci tema la religie? In fine, la botez trebuie sa participe nasi, parinti si preotul.

| yonnutza a răspuns:

1. Preotul
2. Nasul/Nasii (trebuie sa fie botezat, crestin si peste 7 ani )
3. Copilul sau adultul in cazuri rare
4. Parintii daca e copil
si cam atat... sper ca ti-a fost de ajutor!

| CristinasiVlad a răspuns:

Buna!
la botez trebuie sa participe : Mama-tata [parintii]
Nasa-nasu`Moasa-mosu`
bunicii
si normal ca Dumnezeu si Isus si cei Sfinti participa love struck
si alte rude, prieteni,
sper ca te-am ajutat

| RainOfColors a răspuns:

Din toate intrebarile care le-ai pus in ultimele cateva minute / zeci de minute deduc ca ai nevoie de aceste informatii pentru o tema(la religie) si, dupa cum presupun ca stii sau ar fi trebuit sa stii daca citeai regulamentul, pe TPU nu se fac teme. Ai putea sa-ti faci singura tema citind lectia, sau cautand pe Google.
Daca gresesc (nu este o tema), imi cer scuze.

| catavasi400 a răspuns:

Nasii parintii si preotul

| Mirunikaa02 explică (pentru RainOfColors):

Nu e tema doar vreau sa stiu fiindca ma contrazic cu cineva

| anonim4565 a răspuns (pentru Mirunikaa02):

Pai depinde de religie