| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa cititi tot pentru ca e foarte important pentru mine. Sper sa nu radeti de mine sau sa ma faceti nebuna.Acum cateva zile, bunica mea mi-a zis ca familia noastra e blestemata.Adica,incep sa cred si eu asta si tare mult as vrea sa scap de acest blestem.Casa in care locuiesc acum a fost construita de bunicii mei in 1980.Pe atunci maicamea avea 7-8 ani.Cand s-au mutat in ea, in fata portii au gasit sange imprastiat in forma initialelor mamei, bunicii si bunicului meu. Dupa o perioada de timp, cand inca nu isi facusera gard la casa, in pomii din fata casei au gasit par ars si unele frunze parlite iar in spatele casei, intr-o salcie au gasit 2 batiste pentru femei pe care erau scrise numele mamei si bunicii si o batista pentru barbati cu numele bunicului. Dupa ce au construit gardul, au gasit insirate pe gard ate.Anii au trecut iar cand mama mea s-a casatorit, cineva a aruncat dintr-o masina o pisica neagra care le-a taiat calea.In fine... din 1990 pana in 1996 cand eu m-am nascut, mama mea a pierdut 2 sarcini cu gemeni si una cu un copil, iar atunci cand eu m-am nascut aveam cordonul ombilical infasurat la gat si nu respiram.Pe cand aveam 3 ani o masina ne-a lovit din spate.Atunci mama mea a avut rupte trei coaste, tatei i s-a reconstruit nasul.Eu nu am avut nimic.La nici un an, eu am ajuns in coma la spital cu meningita acuta. Apoi, la cateva luni mama mea a ramas insarcinata.In cea de-a 33 saptamana de sarcina, mama mea a intrat in moarte clinica. Din pacate, nici pe fratele meu nu l-au putut salva.Motivul mortii, inca nu se stie.Deci,famila noastra e plina de ghinion. Din 2003 si pana in 2010 au murit 6 persoane la noi in familie:bunicul, bunica, nasa mea de botez, o verisoara, mama si fratele meu.In casa la noi se fac de 2-3 ori pe an masluri, se tine post. Dupa moartea mamei mele, bunica mea a mers la foarte multe manastiri si multi dintre calugari ii ziceau ca sa doneze bani la mananstiri si biserici si sa dea pomelnice. Oare este un blestem sau? Daca da, cum pot face ca sa scap de el pentru ca nu vreau sa traiesc toata viata cu spaima asta?

Răspuns Câştigător
| Valentyno18 a răspuns:

Nu cred in blesteme dar stiu ca exista.In familie la mine tot asa...a zis un preot vazator cu duhul mamei ca avem un blestem pus pana la al 7 lea neam.Cineva din familia ta a fost blestemat.Fa ce a facut si mama rugaciune staruitoare si fara frica tot ce apare infrunta cu curaj si citeste din Psaltire.E greu la 16 ani sa faci prea multe dar sper sa fii bine. Tine minte nu te teme indiferent ce va fi.Cand o sa te rogi spiritele rele(daca sunt in casa) o sa faca tot posibilul sa te opreasca si distraga de la rugaciune.atunci sa zici Inapoi a mea satana si ai credinta ca trebuie sa fie bine.Plus sfintirea casei.Deci tine minte citeste din psaltire. Sper ca o sa fie totul bine si ca te-am ajutat cu ceva! mult succes si app trista poveste sad nu uita ca mami dau te vegheaza de sus.viata merge inainte :*

35 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

Si stra-bunica mea povestea mama ca manaca din aceeasi farfurie cu diavolul,dar scumpo iti spun sincer daca ai incredere in dumnezeu,absolut nici un demon nu-ti poate face rau,imi pare rau pentru mamica ta si pentru ceilalti dar de ce nu v-ati gandit asa ca poate e voia Domnului,bunica ta spune-i ca a fost la multe manastiri si biserici etc,deci are incredere in dumnezeu si de aceea ea pana acum nu a patit nimica, este posibil sa fie blestemata familia sincer eu chiar cred in astea dar este posibil ca asta sa fi fost destinul lor, eu sustin ca DEMONII EXISTA DOAR PENTRU CEI CE NU CRED IN DUMNEZEU.

| Mursa_Anda_1994 a răspuns:

Nu trebuie sa te speri. Trebuie sa crezi in tine. Sfinteste casa si roaga-te si totul va fi bine. Cineva vrea raul familiei tale si cred ca restul familiei tale s-a speriat. Trebuie doar sa crezi in tine si totul va fi bine.

| WTF21 a răspuns:

Au trecut 5 s-a mai intamplat ceva?

| Rece_Loredana_1995 a răspuns (pentru AstralConfessor):

Daca te rog acel numar mi-l poti da si mie am nevoie disperata de el.

| PavelDredu a răspuns (pentru FucktheSystem):

Dacă toată lumea are imaginație bogată și nu tu nu crezi în blesteme, ai tupeu să te duci la mănăstirea Frăsinei?!