| SaintOcea a întrebat:

Ce-aţi face dacă copii voştri ( mda asta dacă o să aveţi bla bla bla) se îndrăgostesc de cineva de religie diferită sau un ateu-atee şi vor să se căsătorească să aibă familie bla bla bla etc? Veţi lupta până la ultima picătură de sânge să-i despărţiţi sau veţi fi fericiţi pentru ei?

a şi doamna Ema sau Dănuţa că nu mai ştiu care aveaţi fiică, dacă se îndrăgostea cu un ateu, v-aţi fi pus mâinile în cap, nu? laughing (Ştiu sunt rău.)
A chiar, e păcat să te căsătoreşti cu cineva de religie diferită? thinking

21 răspunsuri:
| TomJerry a răspuns:

NU! are dreptul sa aleaga.

| Angel0 a răspuns:

Este liber sa aleaga rasa, religia, limba etc.Am o oarecare retinere pentru sex,deocamdata.

PS Sex=masculin, feminin sau ceva intre. Daca-mi vine acasa cu un gay sau un viados, am o oarecare retinere, deocamdata.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu as avea nimic in potriva.
Dar, daca se indragosteste de un musulman... x_X

| DorelSudoru a răspuns:

Casatoira in sine e un ****, n-ar avea nevoie de hartii

| alinushlally a răspuns:

Eu nu as avea nimic impotriva. insa sa fiu sigura ca il/o va iubilaughing) ca daca nu ii rup gatullaughing)))))) si nu cred ca este pacat thinking

| Astaroth a răspuns:

N-as avea absolut nimic impotriva si nu e pacat

| Angel0 a răspuns:

Detaliaza-mi si mie de ce este stupid raspunsul meu? Faptul ca fiul meu este liber sa aleaga ce vrea? Vezi cat esti de redus mintal? Arunci cu stupizii fara sa citesti raspunsul.

| Flav a răspuns:

Nu. Felul persoanei de-a fi, de-a se comporta, de-a vorbi, conteaza mult mai mult decat religia din care face parte. Pot trece peste acest 'obstacol', dar trebui ca respectivul/respectiva sa aiba ceva special sau macar trasaturi frumoase de caracter. La urma urmei, ce este religia? La unii ne este implementata, la altii este o conceptie dobandita pe parcursul vietii. Sa renunti la o persoana din cauza unei conceptii cu care tu nu esti de acord? You must be stupid.

| EmaS a răspuns:

Pentru fericirea lor este bine ca acestia sa aiba aceleasi prioritati si valori. Daca nu asculta, ei vor suporta consecintele. Poate ea ar dori sa mearga la Biserica, si el vrea sa mearga la un club.Nu am dreptate?

| DorelSudoru a răspuns (pentru EmaS):

Nu,nu ai dreptate pentru ca merg la biserica dimineata si la club seara.
Poti fi crestin fara sa fi fanatic

| anyia a răspuns:

E chiar amuzant sa stai sambata si sa citesti niste raspunsuri ca acestea. E ceva gen "nu ma intereseaza religia dar o omor daca se marita cu un ateu". Wow...de parca baiatul care are alta religie s-ar insura cu parintii fetei! Dar cum mentalitatea unora e prea mare, intelegem. E o prostie sa afirmi ca-i pacat si chestii de genul acesta.

| Maidanezul a răspuns:

Prea multi de bla bla bla esti tu bla bla bla,

| Rapunzell a răspuns:

Parintii sunt datori sa isi educe copiii in spiritul credintei adevarate. Ajuns la maturitate, copilul alege singur ce vrea sa faca, dar atat timp cat parintii i-au dat o invatatura si el nu vrea sa o primeasca, va raspunde pentru faptele sale.

| xname23 a răspuns:

Este viata lor si ei singuri vor decide exceptand satanistii. nu as fi niciodata de acord ca unul din copii mei sa aiba o relatie cu un/o satanist/a.

| sandra2012 a răspuns:

Depinde ce il/o pune sa faca. Eu sunt ortodoxa si asa voi ramane, desi nu ma bazez prea mult pe religie eu stiu ce am in suflet. Acum depinde de copilul meu ce alegere face dar sper ca va alege ce e bine pentru el (ma rog, pentru ei).

| SweetElena93 a răspuns:

De fapt este pacat

| Bastet a răspuns:

Nu,frate,dacă e copilul meu, îl vreau fericit, nu?

| ciresik80 a răspuns:

Daca este ateu nu-l voi accepta daca este doar de alta religie va fi alegerea lor.

Răspuns utilizator avertizat
| ciresik80 a răspuns (pentru SaintOcea):

Daca vrea sa plece doar cu hainele de pe el/ea nu are decat sa se casatoreasca cu aceea persoana sa vedem ce ii va oferi un lache de nimic care viseaza, tot la mine se va intoarce mai devreme sau mai tarziu.