| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce credeti ca ar fi mai bine in scoli? Dogmele religioase sau istoria religiilor?

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ciumabubonica a răspuns:

Istoria religiilor clar

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Niciuna

| wpetterssone a răspuns:

În școlile suedeze, se predă istoria religiilor. Cred cã este mult mai practic să înveți Istoria, decât să înveți o anumită dogmă a unei organizații religoase.
Dacă ești catolic și la școală se face religia ortodoxă, nu faci religie, dacă ești luteran și în școală se fax cirsuri de religie catolică, acea persoană nu face religie.