| PalAlexandra45 a întrebat:

Ce este sfintul duh?!

69 răspunsuri:
| gaminator a răspuns (pentru RAY):

Asta e interpretarea voastra ovreiasca la Pavel, nu mai smintiti lumea ca si asa nu vreti sa treaca nimeni la religia voastra. Singurul scop pe care il ai pe aici este dezbinarea.

| gaminator a răspuns (pentru suntserios):

"Our planet began as part of a cloud of dust and gas." Tot ce fac baietii astia in ce mi ai trimis tu sa citesc e sa spuna o poveste.

| RAY a răspuns (pentru gaminator):

Maica Domnului este tatal lui iisus
Ioan 8:42 „Isus le-a zis: „Dacă ar fi Dumnezeu Tatăl vostru, M-aţi iubi şi pe Mine, căci Eu am ieşit şi vin de la Dumnezeu: n-am venit de la Mine însumi, ci El M-a trimis."

Ioan 8:50 „Eu nu caut slava Mea; este Unul care o caută şi care judecă."

Ioan 8:54, 55 „Isus a răspuns: „Dacă Mă slăvesc Eu însumi, slava Mea nu este nimic; Tatăl Meu Mă slăveşte, El, despre care voi ziceţi că este Dumnezeul vostru; şi totuşi nu-L cunoaşteţi. Eu Îl cunosc bine; şi dacă aş zice că nu-L cunosc, aş fi şi Eu un mincinos ca voi. Dar îl cunosc şi păzesc Cuvântul Lui."

Ioan 10:29 „Tatăl Meu, care Mi le-a dat, este mai mare decât toţi; şi nimeni nu le poate smulge din mâna Tatălui Meu."

Ioan 10:36 „Cum ziceţi voi că hulesc Eu pe care Tatăl M-a sfinţit şi M-a trimis în lume? Şi aceasta, pentru că am zis: „Sunt Fiul lui Dumnezeu!"

Ioan 14:24 „Cine nu Mă iubeşte, nu păzeşte cuvintele Mele. Şi cuvântul, pe care-l auziţi, nu este al Meu, ci al Tatălui, care M-a trimis."

Ioan 14:28 „Aţi auzit că v-am spus: „Mă duc, şi Mă voi întoarce la voi." Dacă M-aţi iubi, v-aţi fi bucurat că v-am zis: „Mă duc la Tatăl;" căci Tatăl este mai mare decât Mine."

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru gaminator):

Și H2O e o poveste. Greu de înțeles pentru tine probabil.

| gaminator a răspuns (pentru RAY):

Ioan 8.50 "Dar Eu nu caut slava Mea. Este cine să o caute şi să judece." Nici macar nu dai versetele asa cum sunt, le editezi.

| RAY a răspuns (pentru gaminator):

De ce minti omule, sunt versete din biblia ortodoxa

| RAY a răspuns (pentru gaminator):

Omule cred ca esti beat cica am editat

Ioan 8:50 „Eu nu caut slava Mea; este Unul care o caută şi care judecă."

Ioan 8.50 "Dar Eu nu caut slava Mea. Este cine să o caute şi să judece." Nici macar nu dai versetele asa cum sunt, le editezi.

| gaminator a răspuns (pentru RAY):

Daca le luai din Biblia Ortodoxa era scris Iisus, nu Isus, you re just a little liar.

| RAY a răspuns (pentru gaminator):

Ma esti beat, isus am scris eu