| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Ce parere aveti de cei care cred in Horoscoape, Superstitii, Blesteme si alte prostii care va vine prin cap.

20 răspunsuri:
| NeoSeth a răspuns:

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cunosc o multime de persoane care se potrivesc descrierii tale si pot sa zic ca sunt inchise la minte, nu sunt persoane rationale.

| Melyssuka a răspuns:

Pai unele sunt adevarate altele porcari.Nu te poti lua dupa oriceoh go on Funda"?big grin

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru NeoSeth):

Crezi ca e vreo diferenta intre astia si cei care cred in biblie?

| InsanelyWicked a răspuns:

Cred ca sunt o prostie si horoscopul si superstitile.

Biblia e ca o carte de istorie, ea mentioneaza multe lucruri/oameni/intamplari care au existat.

| evostyle7 a răspuns:

Atât pot percepe persoanele respective lumea. E jenant să crezi că nu ştiu ce stele îţi dictează viaţa şi viitorul. Şi nu vreau să mă afund mai mult de atât.
Apropo, să înţeleg că le ai cu numerele, dar cu gramatica, ba.
O prostie vine, mai multe VIN ( şi nu dinăla de băut ).

| NeoSeth a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Poate o mica diferenta. Cei cu horoscopul sunt mai putin mai penibili, dar si sa ai un prieten imaginar la o anumita varsta mi se pare jenant.

| NeoSeth a răspuns:

Erata: sunt mai putin penibili.
La ora asta ma imi da meci gramatica.

| ShowTim3 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Am citit o carte, una scrisa de cineva care "a prezis " ca va iesi obama presedinte (cand era un mic muc ) si in cartea aia erau niste chestii cu adunatul numerelor de nastere... bla bla bla initial nici eu nu am crezut chestia aia (mama a citit cartea normal ca nu eu ) da a facut chestiile alea si culmea au iesit si la mine si la ea si la tata!( era o descriere a caracterului )
Si mi-a deschis caracterul perfect si pe a lui tata si pe a lui mama.
Si cat despre zodia mea "caracterizarea " se potriveste de obicei nu ascult horoscopul, dar cand ma uit si zice ceva acolo chiar asa se potriveste cam 70%
nu stiu pana nu patesti nu crezi, da iti zic chestia aia cu cartea e 100% adevarata si chiar a mers, bine nu ma convins in existenta a ceva.
Nici horoscopul nu ma face sa cred in el, dar chiar merge (ia sa il citesc acum pe cel de azi, daca scrie ca am avut o zi nasoala pe toate planurile e bun )
LOL laughing se potrivestrolling on the floor WTF "stiam ca sunteti adeptul proiectelor pe termen lung, dar azi aveti de invatat cum sa incepeti o actiune " laughing Azi am jucat travian rolling on the floor si chiar am inceput un termen pe lan lung LOL
Marog... coincidenta dar oare asa e?

Răspuns utilizator avertizat
| DOCaka47 a răspuns:

Treaba lor, ce fac ei nu te poate determina a faci si tu la fel

| Laura a răspuns:

E proști, dar gramaticile e grele rău, nu?

| heiii a răspuns:

In horoscop cred deoarece de multe ori mi s-a potrivit si cand am facut cum scria acolo am avut numai de castigat. in blesteme,. cred ca oamenii care blestema sunt de fapt oamenii care vor avea de suferit. si app: fiecare cu parerea lui, ne exprimam punctul de vedere si nu vorbim despre altiiwinking dar asa'i romanu'.ce sa'i ceri laughing

| NinelHell a răspuns:

In orice caz mai buna decat despre tine.

| MâţulMov a răspuns:

Eu nu cred chiar in tot ce se spune dar de obicei gandesc si eu ca tine si chiar nu cred ca e cevain neregula cu tine. Uneori e bine sa credem in superstitii alteori nu.

| hate1t4ll a răspuns:

Ce parere sa ai, doar ca sunt niste romani adevarati!

| Dumnezău a răspuns:

Merita pusi pe acelasi piedestal cu habotnicii.Blesteme nu exista, ci vointa puternica.Superstitii nu exista, ci doar femei batrane si proaste ce povestesc ca sa sperie si generatiile urmatoare.Horoscopul e o hotie pe fata,si merita spanzurati in planetariu toti cei ce se cred cititori/ghicitori in stele/cafea/carti de tarot/căcat de caini naparliti/dracu mai stie ce.O planeta,o data de nastere,sau o mata neagra nu influenteaza viata,ci conceptia ta despre ea, si vointa...Dar nu ai ce sa faci cu romanii, noi suntem poporul ce apara nevoile si neamul si crede ca Soarele se invarte in jurul nostru.

| pandaX3 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Nu prea e mare diferenta; sunt oameni care cred in ceva cu toate ca nu au nicio dovada ca ar fi adevarat.

| FucktheSystem a răspuns (pentru MâţulMov):

Când e bine și când nu?

| AragorN88 a răspuns (pentru InsanelyWicked):

Si Spiderman se petrece in New York, cred ca este adevarat.

| Deny1333 a răspuns:

Ei încă n-au aflat de "încrederea în sine", de-aia cred în toate tâmpeniile.