| IMINENT a întrebat:

Ce parere aveti despre acest videoclip:
http://www.youtube.com/watch?v=m1JQbklYFpw&feature=relat ed
?

15 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Nu este bine să fi rocker, spune în videoclip că rockeri vor să fie liberi și de asta fac ce fac, dar eu văd toate astea ca pe o rebeliune la adresa comunității sociale.

| GRs a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Ai dreptate.Hai sa fim manelisti, cu lanturi de aur la gat, sa umblam in burta goala pe strada si in slapi, sa ascultam manele pe telefon si sa mancam samanta.Asta da viata. laughing

| AlexeHellsing a răspuns (pentru GRs):

Și ție ți se pare că asta înseamnă liber? Înlănțuit cu lanț de aur în jurul gâtului?

| IMINENT explică (pentru AlexeHellsing):

Si ce anume fac?
Dau in cap, fura, violeaza?

| GRs a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Daca manelistiilor le place sa fie sclavi n-au decat sa le poarte.

| dracu14 a răspuns:

Sunt mandru ca sunt rocker

| dracu14 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Nu este bine sa fi rocker? e bine sa fi manelist te pomeni, sigur nu esti ruda cu cocalarul ala care a zis ca rock=dracula?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Societatea a evolua datorita celor care, intr-un fel sau altul, s-au revoltat, pasnic sau mai putin pasnic, impotriva unor reguli si cutume impuse de cei in mijlocul carora traiau.Acestia au fost, in cele mai multe cazuri, tinerii.Rockerul are o astfel de manifestare, benefica societatii.

| Mădă0611 a răspuns:

Unii rock-eri sunt agresivi, recunoaste, nu stiu de la ce, ca nu ascult, dar sunt, de la varste fragede chiar, cei de vreo 12-17 ani se mai dau si satanisti, doar pentru a fi "cul", astia va strica imaginea.
Eu ascult trance, lumea ne face drogati, pe bune ca i-as bate pe trance-rii care se drogheaza laughing devil, asa cum daca as asculta rock i-as bate pe cei "satanisti".

| IMINENT explică (pentru Mădă0611):

Agresivi gasim si in randul celor care asculta clasica, rap, trance, pop etc.
Problema apare atunci cand unii bigoti generalizeaza peste masura, cum face unu in videoclip, cum ca toti sunt la fel.
Eh, eu eram facut drogat deoarece ascult reggae.

| dracu14 a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu sunt un rocker ateu si straight edge, probabil eu sunt o exceptie :)) si apropo citeste asta despre satanism http://www.ocult-ro.com/2012/01/tipuri-de-satanism.html

| Mădă0611 a răspuns (pentru dracu14):

Stiu care e treaba cu satanismul, app, exista site-uri mai bune tongue. Sunt curioasa cati chiar cred ca Lucifer e bun si o sa-i mantuiasca si cati aleg sa creada, sau cred ca cred asta, pentru ca ii atrage intunericul, intai. Toti suntem invatati de mici ca satan = rau, daca vrei libertate, alege ateismul, copiii astia aleg ceva ce cred ca e ilegal.

| OannaZ93 a răspuns:

Daca esti rocker nu inseamna ca esti satanist, la fel cum nu toti rockerii sunt la fel. unii sunt atei, altii crestini.
Oricum mai bine rocker decat manelist incult care nu stie sa lege doua cuvinte...

| Mădă0611 a răspuns:

App. http://i.imgur.com/64Cqj.jpg
ce funny e imaginea =))