| andri22 a întrebat:

Ce va place cel mai mult la crestini, dar sincer? Ofer Funda celui care spune din inima!laughing

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Imi plac crestinii care se aseamana cu Domnul Isus prin modul lor de viata. Cei care lumineaza prin cuvintele, faptele, atitudinea lor.

24 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Mie personal imi place ca dau bani la popi si aia isi fac vile si masini..deci e absolut genial.

| Dumniezău a răspuns:

Pai mie imi place cand crestinii/cretinii se roaga la dzeu sa le dea bogatii si toate cele si de fapt primesc un **** mare de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coliva si pomenile.fac astia niste mancaruri di li pomenesti.imi plac si raspunsurile celorlalti, si vreau sa-i intreb; ma? prostia doare?

| greyhound a răspuns:

Imi place cand in biserica stau in genunchi, cu capul plecat, fac o mie de plecaciuni si rugaciuni, pupa mana la preot, picioarele, icoane, moaste si ce o mai fi si cand nu sunt la biserica injura si arunca cu blesteme ca la balamuc.
Bine, ce-i drept, nu toti sunt asa.
Pe de alta parte imi place ca se ajuta intre ei foarte mult, bine, nu in Romania, dar in afara am vazut ca tin mult unii la altii si se are grija de cei care sunt mai amarati

| Kalla a răspuns:

Imi plac crestinii pentru ca nu isi pierd niciodata speranta.Imi place si coliva si ca la nunti se arunca cu bomboane in biserica big grin

| Zenit313 a răspuns:

Mancarea si bautura! Sunt singurlele dovezi ale lui Dumnezeu care ma fac sa fiu sceptic! laughing

| Buresbista123 a răspuns:

Nimic,mie nu mi place nici o religie, toate sunt imorale si false

| imale a răspuns:

La crestini apreciez credinta lor, in schimb pe cei religiosi ii detest. obiceiuri, ritualuri si traditii care n'au nici o legatura cu crestinismul.

| Scarbo a răspuns:

Pomenile, coliba si praznicurile de la morturi.A si imi mai place cand ii vad asa plini de speranta ca-i ajuta dzeu iar mai tarziu se intreaba: De ce Doamne? DE ce?, sau expresia :"Iarasi ma bate dzeu, trebuie sa merg la parinte sami ierte pacatele".

| 4b a răspuns:

Imi place ca unii chiar au inimawinking

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Ha! Ha! Mi-ar placea sa ai ocazia sa vorbesti cu vecinii si colegii mei ca sa afli care este parerea lor despre mine si familia mea!

| RaduMD a răspuns:

Mie cel mai mult imi place Cristos. Si crestinii imi plac, in masura in care seamana cu El. Dar, am observat ceva: rareori crestinii seamana, cu adevarat, cu Cristos.

| Mikhtarian a răspuns:

Intelepciunea,nu toti sunt la fel, cum nici ateii nu sunt toti la fel.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Eforturile sincere de a-l imita cât mai bine pe Isus Cristos. (1 Petru 2:21)

| IoanieCriminalul a răspuns:

Sunt amuzanti rau aia imi place.Plus ca atunci cand raman fara argumente inventeaza tot felul de lucruri care sunt pe langa subiect

| Crâstoşelul a răspuns:

Modul acela...

Când nu mai au argumente inventează tot felul de lucruri, şi-ţi pun întrebări foarte multe, dar dacă-i pui o întrebare despre univers cucu. Tace ca prostu'.

Sunt amuzanţi, pentru că ei cred că-s mai deştepţi decât oamenii de ştiinţă, şi am văzut odată un articol în care spuneau oamenii de ştiinţă că dumnezeu nu există, şi toţi creştinii începuseră '' o sa ma rog pentru ei '', '' dumnezeu sa-i ierte ''.

Am bufnit în râs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si pocaitii cinstiti, eu unul m-am nascut intr-o familie de pocaitii dar ma indrept spre ortodoxie

Răspuns utilizator avertizat
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Imi place cum stau ei ca niste sfinti in banicile din biserica
imi place cum se barfesc chiar si in "casa domnului"
imi place ca desi popa le spune sa fie darnici cu semenii lor ei nu dau nimic la altii
imi place cand zice preotul "si acum in timpul unei cantari sa ne inchinam Domnului cu darurile de bunavoie"

| maychanges a răspuns:

Credinta sincera

| NOBODY a răspuns:

Ambiția

| morningstar a răspuns (pentru Dumniezău):

Si cand ii vezi cu vile si cu masini la poarta tot un nu-stiu-ce mare de tot mai numesti ca le-a dat Dumnezeu? Aaa, stai, atunci vine extrema cealalta la voi: cea in care crestinii ar fura sau ar obtine bunuri prin mijloace necinstite. Nici alba, nici neagra nu e bine la voi. Cine sa va mai inteleaga?