| nelu88 a întrebat:

Conform 1 Corinteni 13:8 "... Prorociile se vor sfârşi; limbile vor înceta; cunoştinţa va avea sfârşit."

Oare cei ce vorbesc in limbi si prorocesc, o fac cu adevarat?

http://youtu.be/kwbQwhgIdFQ?t=5m

Chiar vorbeste dumnezeu prin omu asta? Ce parere aveti de atmosfera creata acolo?

70 răspunsuri:
| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Nu m-am suparat chiar deloc! Sunt tare obosit, şi mă aşteaptă 4 zile foarte grele, până sâmbătă inclusiv. Ce s-a întâmplat cu poza ta? S-a "învechit" happy?

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Ma bucur ca nu te-ai suparat. Ma rog pentru tine sa iti fie bine. Am mai imbatranit si eu. laughing

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Si dacă mă supăram, ce era? Nu te afecta cu nimic, tot aia erai acolo în casa ta şi în localitatea în care trăieşti!

Tu la viaţa ta ai făcut numai doua poze? Mai pune şi tu altceva că pe asta am mai văzut-o. Pune una cu dl. Gigi când dansează cu tine vals la nuntă! Ai?

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Sigur ca am dar in albumele cu poze, pe CD, nu stiu sa le convertesc, si nici nu doresc acest lucru.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Ha, ha! Dar la alte convertiri te pricepi, nu?

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Asa, putin. laughing

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Vai Doamna Gigi, ce modestă eşti! Vroiam să plec că am multă treabă, dar am o curiozitate înainte? Cam cîţi ai convertit până acum, de 20 ani încoace? Măcar aproximativ.

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Dragul meu, nu ai plecat inca?!
Eu nu am facut altceva, decat sa spun despre ceea ce a facut Dumnezeu in viata mea. Unul seamana, altul uda, dar Dumnezeu este cel ce face sa creasca. De exemplu, am fost internata in spital si m-am rugat pentru o colega de salon, si dupa mult timp cineva mi-a aratat-o si mi-a spus ca eu m-am rugat pentru ea, era internata deja daduse bani la doctor pentru ca urma sa se opereze de fibrom, apoi a simtit ca atunci cand m-am rugat pentru ea, s-a vindecat.A spus medicului sa ii dea banii inapoi ca a intervenit ceva si trebuie sa plece de urgenta la tara, s-a externat si s-a pocait. Un baiat care L-a cunoscut cu adevarat pe Dumnezeu prin intermediul acestui site, viata lui a fost schimbata complet si mama impreuna cu bunica au incheiat Legamantul prin botez, desi la inceput il certau si il amenintau ca vor da foc Bibliei daca mai citeste din ea. laughing

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

"am fost internata in spital si m-am rugat pentru o colega de salon, si dupa mult timp cineva mi-a aratat-o si mi-a spus ca eu m-am rugat pentru ea, era internata deja daduse bani la doctor pentru ca urma sa se opereze de fibrom, apoi a simtit ca atunci cand m-am rugat pentru ea, s-a vindecat.A spus medicului sa ii dea banii inapoi ca a intervenit ceva si trebuie sa plece de urgentala tara, s-a externat si s-a pocait."

Mişto de tot! Daca tot s-a vindecat moca, de ce trebuia să-i mai lase bani la fraierul ăla de medic?

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

S-o crezi tu ca i-a lasat, i-a spus ca tatal sau care locuieste la tara si-a rupt mana si trebuie sa mearga la el. I-a cerut banii inapoi spunandu-i ca tot la el o sa revina pentru operatie. Culmea este ca si ea este asistenta la o gradinita.