| ateu123 a întrebat:

Credeti ca daca m-as duce in africa si le-as spune ca, cand o sa moara vor intra in rai daca respecta bibilia le-ar aduce fericirea? sau daca as baga 700 de miliarde de dolari (banii disparuti in usa in 2008 ) in mancare si haine ,medicamente etc le-ar aduce fericirea ?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dragul meu sa stii ca Misiunea Speranta a inceput o lucrare de ajutorare si de evanghelizare in Africa.Si biserica noastra a facut o colecta speciala in acest sens.Sunt copii care primesc zilnic hrana, au sansa de a primi o educatie, ai putea sa te alaturi lor.

| EmaS a răspuns:

Dragul meu sa stii ca Misiunea Speranta a inceput o lucrare de ajutorare si de evanghelizare in Africa.Si biserica noastra a facut o colecta speciala in acest sens.Sunt copii care primesc zilnic hrana, au sansa de a primi o educatie, ai putea sa te alaturi lor.http://www.speranta.ro/....../index.php

| Alexintunecatul a răspuns:

Poate daca ai scrie gramatical o sa primesti ceva raspunsuri din care sa tragi concluzii!

| ateu123 explică (pentru EmaS):

Deci biblia i hraneste?

| EmaS a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Tu crezi ca ar face acest gest?

| EmaS a răspuns (pentru ateu123):

Ai citit ca le ofera zilnic hrana, imbracaminte ii invata sa scrie si sa citeasca?

| ateu123 explică (pentru EmaS):

Bravo lor

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, cam in ce limba le-ai spune? Ca, vad ca nici romaneste nu prea stii bine!

| ateu123 explică (pentru ardnaxur1961):

Eu va urasc limba asta e, daca as avea banii mi-as lua un translator

| ateu123 explică (pentru ardnaxur1961):

Unde stai?

| RockNbeer a răspuns:

Copile,acum ai gustat si tu prima ta picatura de alchool si incepi sa faci urat pe site?

| ateu123 explică (pentru RockNbeer):

Vrei si tu

| RockNbeer a răspuns (pentru ateu123):

Mai bine, bea tu si ultima picatura, poate intri in coma alchoolica si scapam de tine happy
un analfabet in minus happy

| EmaS a răspuns:

Pe mine ma ajuta in fiecare zi.

| OOOLEOOO a răspuns:

Iti spun eu un pahar de apa le-ar aduce fericire! eu chiar mam gandtit sa ma duc in Africa! sa ajut copii si sa-i educ happy si sa-ti spun multi Africani sunt crestini! Altii is Rastafarieni! deoarece in Entiopia s-a nascut Rastafarienismul! Unii o sa-ti multumeasca ca ai adus Biblia la ei,altii o sa-ti spun ca stiu despre Dumnezeu,Altii e ca si cum ai merge la Indieni si i-ai spune de Dumnezeu,ei tot vor crede in zeii lor! Depinde in ce loc al Africi mergi! Majoritatea Africanilor sunt Rasta si ei vor crede in Ras Tafari (Regele Tafari) mie imi place foarte mult religia lor cu tot ca nu cred ca Rastafari e reincarnarea lui Dumnezeu,mie imi place muzica lor reggae si imi place iubirea lor fata le lume, cam asa ca Penticostali, iubesc foarte mult o persoana rasta si respect cultul lor cum se vede in in poza mea tongue idea e ca depinde in ce loc al Africi mergi si povestesti despre Dumnezeu si daca iai da 700 de miliarde de dolari te-ai face pe tine feticit dar o sa-i transformi pe ei ca noi niste ipocriti care nu se multumesc cu ce au si tot vreau si tot vreau! fara sa munceasca pentru cea ce vreau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ateu123):

De ce urasti limba romana?

| Thunderstruck a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Eu cred in Ganjafari care e o reincarnare a zeului marijuana. Si noi tot reggae ascultam.

| ateu123 explică (pentru anonim_4396):

Eram nervos atunci nu o urasc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da