| sabin89 a întrebat:

Credeți că zilele de creare din Geneza sunt zile propriu-zise, a câte 24 de ore fiecare?

1 răspuns:
| EestiSodalane a răspuns:

Consider că nu prea are importanță. Este de luat în considerare și faptul că timpul este resimțit diferit în funcție de subiect. Ce înseamnă să treacă "24 de ore" dacă nu există om să experimenteze acele "24 de ore"? Timpul e fenomenologic adica depinde de experiența umană. E ca problema aia cu "daca un copac cade intr-o padure unde nu sunt oameni face acel copac zgomot?"