| andreiadrian102 a întrebat:

Credeti in existenta unui Creator Fara Aparare Prea Bun cristos isus sau pedepsitor cal calau paganel dominus? Sau oaie ratacita intre rau si bine? Cum ati prefera sa fie Creatorul?

9 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Creatorul este IUBIRE

| andreiadrian102 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Sincer,istoria,natura,religiile sunt cam zbuciumate intre rau si bine, Prea Bine!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru andreiadrian102):

Bineinteles, este vorba despre un echilibru perfect intre Bine si Rau, intre Intuneric si Lumina, Yin si Yang.
Nu se poate una fara cealalta. Nu am sti ce e Binele daca nu cunoastem Raul, nu am putea vedea Lumina fara Intuneric.
Iar forta sau energia care le armonizeaza perfect este Iubirea.

| andreiadrian102 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

De-a lungul istoriei vedeti si religiile:biblia., iubirea a fost si este considerata ceva bun rau pacat pentru ca te simti bine, te simti.Si mancarea simtita.Problema e ca nu reusim sa fim Prea Buni Fara Aparare cristosi isusi ca Planeta Haumea sau Sfinti Puri si suntem rai paganei invidiosi razbunatori frustrati neputinciosi bestii fiare cal calai pedepsitori dominus ba chiar dominatori de pe negativ si nu ne vedem barna, pana si Isus Cristos cate se vroia a fi un cristos isus Prea Bun, a gresit atacand la final capra dovedindu-se barni dominator mai rau decat barna criminalului pe care a vazut-o denuntat-o si paiul fratelui! Poate ca e doar Stiinta adica Selectie Naturala Legea Junglei de exemplu:Cain si Abel.Cain era invidios rautacios frustrat neputincios rau de pe negativ si si-a ucis fratele frumos si bun! Iar punerea sarpelui biblic perpetuarea lui ok? ko? inscenat denota dovedeste demonstreaza neputinta pamantenilor de a fi Prea Buni sau buni fara de pacat sau pacatosi si sunt dominus sau chiar blasfemici dominatori! Planeta Haumea din cadrul Creatiei Lui Dumnezeu e Fara Aparare Prea Buna cristoasa isusa, sigur ca poate ca Dumnezeu dzeu nu exista si e bio hazard bio diversitate.Va multumim pentru intelegere!

| Violleta2022 a răspuns:

Iar ai revenit cu inventiile tale?

| andreiadrian102 explică (pentru Violleta2022):

Raspundeti la intrebare sau va puteti abtine, puteti ignora intrebarea daca va deranjeaza sau puteti fi obiectiva sa spuneti ce va deranjeaza la aceasta intrebare!? Noi suntem inofensivi dvs doamna Violleta2022 atacati fara motiv!

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreiadrian102):

Nu este o intrebarea asta, doar o porcarie scrisa cu care bati campii...

Asa cum adminul ti-a mai suspendat conturile anterioare cu aceleasi porcarii, asa ti-l va suspenda si pe asta.

| andreiadrian102 explică (pentru Violleta2022):

Cum ati prefera sa fie Creatorul? Prea Bun cristos isus, rau sau bun?

| andreiadrian102 explică (pentru Violleta2022):

Sunteti dominus sau dominatori?!