| florin0005 a întrebat:

Cum credeti ca e Dumnezeu sau cum credeti ca ar trebui sa fie ca si caracter?

Răspuns Câştigător
| T0Teu a răspuns:

Nu "cred", ci stiu ca Dumnezeu e bun, milos, indelung rabdator, bogat in bunatate si credincioșie, gelos, sfânt, maret, iubitor etc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aberatii...

| florin0005 explică (pentru Violleta2022):

Nu intelegeti limba romana?!

| RAY a răspuns:

T0Teu Dumnezeu e total opus a ceea ce ai scris tu, citeste vechiul testament, iar iisus care afirma clar ca venit pentru oile lui israel si ca vechile legi nu vor desfintate niciodata se cam contrazice singur,noul testament nu are sens fara vechiul testament,daca ar exista vreun dumnezeu nu ar suporta sa vada toata suferinta de pe pamant,ori exista si e nepasator ori nu exista, sa dai cancer la copii,boli, sa privesti crime, violuri si tot raul si tu sa nu faci nimic, faza cu liberul arbtitru cade pentru ca dumnezeu a predestinat totul cum si iisus a spus mereu ce se va intampla cu el, iisus juca teatru, el stia absolut totul

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu* am vestit de la început ce are să se întâmple şi cu mult înainte ce nu este încă împlinit. Eu zic: ‘Hotărârile** Mele vor rămâne în picioare şi Îmi voi aduce la îndeplinire toată voia Mea.’
* Isa 45:21 ** Ps 33:11 Prov 19:21 Prov 21:30 Fapte 5:39 Evr 6:17
11Eu chem de la* răsărit o pasăre de pradă, dintr-o ţară depărtată, un om ca să împlinească planurile** Mele: da, Eu am† spus şi Eu voi împlini; Eu am plănuit şi Eu voi înfăptui.
* Isa 41:2 Isa 41:25 ** Isa 44:28 Isa 45:13 † Num 23:19
12Ascultaţi-Mă, oameni* cu inima împietrită, vrăjmaşi** ai neprihănirii!
* Ps 76:5 ** Rom 10:3
13Eu Îmi apropii* neprihănirea: nu este departe; şi mântuirea Mea nu** va zăbovi. Eu voi pune mântuirea† Mea în Sion şi slava Mea peste Israel.