| florinmarius20 a întrebat:

Cum credeti ca trebuie sa fim pentru a avea viata vesnica si fericita? Societatea moderna se axeaza pe fizic si pe perversitate si ma refer si la perversitatea intelectuala, nu numai la perversitatea sexuala.Din moment ce omenirea s-a transformat in rau cine credeti ca conduce intregul univers, fortele binelui sau fortele raului? Vedem oameni buni care sufera si oameni rai batjocoritori fericiti, unde este acel Dumnezeu atotputernic si justitiar? S-a transformat si el? Intrebarea este adresata mai mult credinciosilor pentru ca ateii oricum nu sesizeaza nimic pentru ca nu-i afecteaza facand parte din categoria oamenilor de nimic.

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai noi suntem pe pamant, taramul "necuratului", ca aicea au fost exilati Adam si Eva, ai Dumnezeu are posibilitati ff mici, caci imparatia lui e in ceruri. Pt o viata mai lunga chiar e recomandata perversitate fiindca si in Biblie scrie sa populam pamantul. Pt o viata linistita trebuie sa fii mai inteligent si sa stii sa ignori ceea ce nu te afecteaza pe tine.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum credeti ca trebuie sa fim pentru a avea viata vesnica si fericita?
tu crezi ca omul nu ar fi fericit daca am incerca sa ne respectam intre noi? cateodata fericirea sta intr-un cuvant dar lipsa lui inseamna tristete

unde este acel Dumnezeu atotputernic si justitiar?
nu stiu unde e, nici nu stiu daca exista

S-a transformat si el?
dumnezeu sa transformat in cea ce noi am visat mereu un tip barbos care face legea si pedepseste pe cei rai si te ajuta la rau ca zana maseluta

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru RAY):

Pai as putea sa te comntrazic, fiindca fara rau nu ar fi bine, fara probleme viata ar fi o plictiseala mare. Dumneze e un cuvant de a spune toti oameni uniti intrunul, nu e un om sau ceva, este tot ce e om, cu bune cu rele.

| Mădă0611 a răspuns:

Dar vai, ce dovada de iubire, cred ca ai lipsit dumnica de la slujba, sau... vai, n-ai tinut azi post si te-a podesat devil, ca judeci oameni dupa intelegerea ta superioara, e logic, dar am formulat asa anume big grin