| Dorugar a întrebat:

Cum va explicati faptul ca la constructia turnului lui Babel din Babilon, Dumnezeu a stricat lucrarea oamenilor facandu-i sa vorbeasca limbi diferite in timp ce astazi vedem cum se construiesc de catre oameni care vorbesc limbi diferite, cladiri mai inalte ca muntii asta fara ca Dumnezeu sa reactioneze in vreun fel?

3 răspunsuri:
| Lucică1998 a răspuns:

Probabil datorită motivații greșite a oamenilor atunci când construiau, ei dorind sa ajungă la Dumnezeu si sa demonstreze astfel ca sunt la fel de puternici ca acesta. Acest lucru nu era posibil, dar totuși era de condamnat.

| Dorugar explică (pentru Lucică1998):

Ce ar fi fost rau sa fi ajuns la Dumnezeu?
Este rau sa ai o legatura directa cu El?

| Darkmagic a răspuns:

Si BINE'NTELES...o ALTA intrebare tampita... laughing
Pentru o colaborare, e nevoie de o limba comuna, chiar daca respectivii colaboratori vorbesc si alte limbi.
Tu Dorugarule, vorbesti DOAR romana.
Chinezul Li, vorbeste DOAR chineza!
Va invit sa "construiti" impreuna ceva... rolling on the floor

P.S. Ai terminat liceul? big grin
Pentru ca judecand dupa "intrebarile" pe care le pui, ai trecut intr-a 4-a...