| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Daca Biblia spune ca Dumnezeu la creat pe Adam, apoi pe Eva, inseamna ca erau doar 2 oameni si ca din ei a rezultat toata populatia globului de astazi. Asta inseamna ca noi toti suntem rude, frati, surori...

19 răspunsuri:
| NamelessGirl a răspuns:

Mdaaaa cam asa ceva. happy

| negru30 a răspuns:

Da

| Evolution a răspuns:

Mamă ce descoperire laughing pai normal ca toţi suntem fraţi / surori în lumea asta...

Răspuns utilizator avertizat
| DomineRex a răspuns:

De fapt toti ne tragem dintr-un stramos comun care traia pe undeva prin africa.

| DarkShina5566 a răspuns:

Da,oarecum.Daca stai sa-ti faci testul ADN in coparatie cu 50 de oameni (sa zicem) luati de pe tot globul pamantesc, ma indoiesc ca aveti acelasi ADN. Asta e o explicatie logica si stiintifica.Intradevar Dumnezeu o creat-o pe Eva din coasta lui Adam dar noi oamenii nu avem acelasi ADN decat cu rudele noastre. Sper ca ai inteles.winking

| UncertainSense a răspuns:

Mi se pare o prostie chestia asta big grin

| MissBeer a răspuns (pentru DarkShina5566):

Nu ai acelasi ADN cu nicio ruda, cu exceptia unui gemeaman identic, daca ai. Ai doar ADN compatibil, cu mai multe gene comune, daca era acelasi, ararai ca rudele talelaughing. Stiintific s-a demonstrat ca exista o gena comuna intre oameni total diferiti, probabil se trag din aceeasi maimuticabig grin.

| Purgatoriu a răspuns:

De fapt... Zice in Biblie ca Abel si Cain si-au luat pe nu stiu ce fete de sotii deci mai erau oameni pe Pamant

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Pai stii, pana nu demult, acum 200 de ani, aveai voie sa te casatoresti cu rude (doar verisoare) pentru ca nu era populatie suficienta. acum "moda" s-a schimbat si este considerat incest.straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Purgatoriu a răspuns (pentru Mizantropul):

Ba da dar a avut si el o sotie ca nu l-a ucis imediat ce s-a nascut

Răspuns utilizator avertizat
| Purgatoriu a răspuns (pentru Mizantropul):

Esti sigur? Cain era ala rau si totusi a avut o sotie? Nu vroiai sa spui Abel?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sunt ruda cu Emil Boc si Traian Basexcu? straight face

| anonima01 a răspuns:

Ceva de genu!laughing

| FucktheSystem a răspuns:

Normal că nu suntem toți frați.
Copiii lui Adam și Eva au fost frați, după copiii copiilor lor au devenit veri și tot așa.

| sandra2012 a răspuns:

Da, Dumnezeu a creat-o pe Eva din coasta lui Adam. Dar unde scrie ca acestia erau rude?

| Rapplex a răspuns:

Altele sunt suspecte la povestea asta. Sa se inmulteasca e posibil(dar contestat de toate descoperirile arheologice), tinand cont ca in 1800 de ani populatia Terrei a ajuns la 1 miliard, e posibil. Ca in 200 de ani au mai aparut 6 miliarde, asta e o dovada ca oamenii au o placere foarte marelaughing. Undeva in Biblia spune ca dupa ce Cain l-a omorat pe Abel, a fost trimis in tara x, si acolo s-a casatorit cu o fata.De unde a aparut aceasta fata, daca Eva, Adam, Cain si Abel(mort) erau singurii oameni de pe Terra?