| Meme10Memu a întrebat:

Daca merg la biserica mai imbatranesc?

Răspuns Câştigător
| Octavian199 a răspuns:

rolling on the floor

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da clar

| 94Lucifer94 a răspuns:

O să îmbătrânească alții mai necredincioși și pentru tine

| RAY a răspuns:

Nu vrei sa ajungi la iahve cumva?

| alma200033 a răspuns:

Da

| andiceasu95 a răspuns:

Nu, o sa ramai toata viata un "fecior" laughing

| anonima182000 a răspuns:

Serios asta e o intrebare in gluma sau tu chiar vorbesti serios

| Meme10Memu explică (pentru RAY):

Partea ciudata e ca si dumnezeu a imbatranit. In biblie dumnezeu nu e mereu tanar ci se infatiseaza ca un batran cu barba. Daca in timpul scrierii cartii Daniel dumnezeu era batran e foarte posibil ca dumnezeu a si murit. Cand iisus era rastignit pe cruce si a strigat catre dumnezeu e foarte posibil ca dumnezeu murise deja. Iisus a strigat: "dumnezeule de ce m-ai parasit?" Credinciosilor le place sa-si inchipuie ca dumnezeu nu a murit.

| RAY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Iahve lua orice forma avea el chef, asta nu inseamna nimic, iahve nu are trup incat sa imbatraneasca

| gabicoo a răspuns:

Mai bine mergi la crâșmă! Consumul constant de băuturi alcoolice reduce colesterolul și grăsimile din organism. E dovedit științific!
Așa că atunci când ai să mori vei fi gata "afumat" și nu te mai îmbălsămează ăia de la pompe funebre!
hee hee

| Simpatic a răspuns:

O sa imbratranesti dar mai frumos, daca si inveti ceva din practicile bisericii si mai ales din ce preda preotul, adica invataturile din biblie care printre altele iti spun:
-nu te duce la cu**ve ca s-ar putea sa te imbolnavesti,
-respectati parintii si ai grija de ei cand sunt la necaz,
-nu fuma, nu bea peste masura, nu face rau celor din jurul tau etc
Sectantii si satanistii mereu vor denigra invataturile Bibliei spunand ca avem acolo razbunari ale lui Dumnezeu (vechiul testament), dar nici nu inteleg ce se intampla si cat de grea e Biblia sa o intelegi si nici nu discuta despre Noul Testament, acolo unde Iisus invata numai lucruri bune pe cei din jurul Lui.
Deci ca sa-ti raspund tot vei imbatrani dar sufletul iti va fi curat, dar nu mersul la biserica te face crestin ci mersul la biserica alaturi de a fi un bun crestin, ca asa si hotii si talharii merg la biserica si isi fac cruce! "Doamne ajuta sa nu ma prinda, mai fur inca o data si apoi ma las."

| Meme10Memu explică (pentru andiceasu95):

Fetele moderne nu mai vor prieteni credinciosi. Ai dreptate.

| GicaGigekGica a răspuns:

Nici eu

| andiceasu95 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Asa cum intrebarea ta este ironica, raspunsul meu este la fel, sper ca nu te-am ranit laughing

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu are sens ce zici sad

| Meme10Memu explică (pentru anonima182000):

Vorbesc serios.

| Meme10Memu explică (pentru andiceasu95):

Nicidecum.

| Meme10Memu explică (pentru GicaGigekGica):

Iisus nu a inviat ci si-a simulat moartea pe cruce.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ce te face sa crezi asta?

| Dorotheea21 a răspuns:

Pana la imbatranit imi e teama ca nu mai cresti, si o sa ne termini pe toti de pe TPU cu intrebari ca asta. laughing
Zilele trecute erai mult mai bun la intrebari, poate biserica te intinereste. happy