| JMZ a întrebat:

Daca totul in Univers se bazeaza pe CREATIE... Cine l-a creat pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

S-a basit universul si s-a autocreatwinking

62 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns (pentru Salahadin73):

Georges Lemaitre, acesta e raspunsul meu.Si Edwin Hubble cu a sa teorie, dovedita si redovedita, inatacabila.Cauta teoriile lui Lemaitre, preot catolic, care sunt extrem de pertinente.Sunt un adept al atomului primar.N-a aparut din neant.Era acolo.Si avea energie in el destula, cat sa fie in expansiune si azi.Ca stelele mari cat jumatate din pamant, si cu energie cat Soarele.

| Salahadin73 a răspuns (pentru Dumnezău):

Repet,nu sunt foarte credincios si nu vreau sa conving pe nemeni, dar vine urmatoare intrebare... daca tu crezi ca acel atom nu a aparut, ci a existat dintotdeauna ..nu poate sa fie acelasi lucru cu Dumnezeu